Po stambaus mąsto kibernetinės atakos D.Trumpas puolė ginti Rusijos – apkaltino Kiniją

Prieštaraudamas savo pavaldiniams Donaldas Trumpas šeštadienį per „Twitter“ paskelbė, jog už neseniai įvykdytos didelės kibernetinės atakos stovi ne Rusijos, o Kinijos įsilaužėliai. Tiesa, jokių įrodymų kontroversiškomis socialinių tinklų žinutėmis išgarsėjęs 45-tasis JAV prezidentas nepateikė. Vakarų politikams tai yra normalu.

Anot D.Trumpo, kibernetinės atakos mastas iš tiesų yra mažesnis negu tą nurodo „melagienas skleidžianti žiniasklaida“.

„Esu informuotas, — rašė jis, — kad situacija kontroliuojama“ ir pridūrė, esą sustabarėjusi žiniasklaida apie Kinijos įvykdytą kibernetinį išpuolį kalbėti nė nedrįsta.

Naujienų agentūra „Associated Press“ pabrėžia, kad jokių įrodymų, patvirtinančių prezidento kalbas, nėra.

Tuo tarpu JAV valstybės sekretorius Mike’as Pompeo penktadienį paskelbė, kad Rusija „visiškai aiškiai“ atsakinga už kibernetinę ataką prieš kai kurias JAV federalinės vyriausybės institucijas ir kitus taikinius visame pasaulyje.

Paskelbtais duomenimis, apie 80 proc. paveiktų vartotojų yra Jungtinėse Valstijose, savo tinklaraščio pranešime rašo „Microsoft“ valdybos pirmininkas Bradas Smithas. Taip pat buvo paveikta vartotojų Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje, Kanadoje, Izraelyje, Meksikoje, Ispanijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Išrinktasis prezidentas Joe Bidenas, paveldėsiantis įtemptus JAV ir Rusijos santykius, griežtai pasisakė apie ataką ir pareiškė, kad kartu su išrinktąja viceprezidente Kamala Harris reaguos į šį įsilaužimą aukščiausiu prioritetu, „kai tik perimsime pareigas“.

„Mums reikia žlugdyti savo priešininkų pastangas ir visų pirma atgrasyti juos nuo reikšmingų kibernetinių atakų, – kalbėjo J.Bidenas. – Darysime tai, be kita ko, primesdami reikšmingą kainą atsakingiems už tokias piktavališkas atakas, taip pat koordinuojant veiksmus su mūsų sąjungininkais ir partneriais.“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s