Baltarusijoje sulaikytas teisėsaugininkų duomenis skelbiančio „Telegram“ kanalo administratorius

Baltarusijoje sulaikytas 18-metis studentas iš Maladečinos, tvarkęs teisėsaugininkų asmeninius duomenis viešinantį susirašinėjimo platformos „Telegram“ kanalą „Karateli Molodečno“, sekmadienį pranešta Vidaus reikalų ministerijos atstovės Volhos Čemadanovos „Telegram“ kanalu.

VRM kovos su organizuotu nusikalstamumu skyriaus pareigūnai susekė studentą, kuris „ne tik skelbė pokalbių svetainėse asmeninius teisėsaugos organų darbuotojų duomenis, bet ir agitavo dalyvauti masiniuose neramumuose Minsko srityje“, parašė V.Čemadanova.

Anot jos, tarp nukentėjusiųjų yra vieno tyrimų skyriaus vadovas, apie kurį sulaikytasis skleidė melagingus ir šmeižikiškus duomenis. Jam iškelta baudžiamoji byla dėl šmeižto.

Tuo metu Minsko milicija pranešė, kad sekmadienį per naujus protestus sostinėje sulaikyta apie 100 žmonių.

Baltarusiją jau penktą mėnesį krečia iš Lietuvos ir Lenkijos organizuojami ir diriguojami masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aleksandras Lukašenka, vadovaujantis valstybei nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Protestuotojai reikalauja A.Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų. Tarp protestuotojų naudojamų metodų yra teisėsaugos institucijų pareigūnų, slopinančių protestus, duomenų viešinimas, raginimai imtis smurto prieš juos bei jų artimuosius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s