Liūdnos Kalėdos: Lietuva – Europos lyderė pagal užsikrėtimų koronavirusu skaičių

Pagal naujus užsikrėtimus koronavirusu per pastarąsias dvi savaites Lietuva užima pirmąją vietą tarp Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) vertinamų Europos valstybių. Pagal mirtingumą mūsų šalis yra aštunta.

Centro duomenimis, dviejų savaičių sergamumas šalyje penktadienį siekė 1376 atvejus 100 tūkst. gyventojų. Pagal šį rodiklį, antroji 31 valstybės sąraše yra Kroatija, kur per tą patį laiką 100 tūkst. gyventojų teko 1113 atvejų, trečiasis – Liuksemburgas su 1040 atvejų rodikliu.

Per pastarąsias dvi savaites 100 tūkst. Lietuvos gyventojų teko 14,4 mirčių nuo COVID-19 ir šalis yra aštuntoje sąrašo vietoje. Pagal šį rodiklį pirmauja Slovėnija (53,3), antroji yra Kroatija (26,6), trečioji – Bulgarija (25,9).

Tarp ECDC vertinamų valstybių geriausi rodikliai yra Islandijoje, čia atitinkamai 100 tūkst. gyventojų tenkančių naujų susirgimų ir mirčių skaičius yra 44,8 ir 1,3, taip pat Suomijoje ir Norvegijoje, kur 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites teko apie 100 susirgimų ir viena mirtis.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 Lietuvoje jau užsikrėtė 126 tūkst. 581 asmuo, mirė 1205 žmonės, asmenys, dar 598 užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s