Ugniagesiams gelbėtojams darbus po vandeniu padės atlikti specialūs dronai

Vilniaus ir Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) įsigijo povandeninius dronus, kurie padės ugniagesiams gelbėtojams atlikti povandeninės paieškos darbus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriaus pavaduotojas Giedrius Sakalinskas informavo, kad dronai padės apsaugoti ir narus.

„Jie ne tik padės, bet kai kuriais atvejais leis išvengti nėrimo į vandenį. Naras bus apsaugotas nuo pavojingų sąlygų atliekant paieškos darbus po vandeniu“, – pranešė G.Sakalinskas.

Vilniečiai droną jau gavo neseniai ir net suspėjo išbandyti jį pratybose.

„Vilniaus PGV povandeninės paieškos dronas kol kas buvo naudojamas tik pareigūnų mokymui ir treniruotėms, šiuo metu paieškos operacijų neturėta, todėl ir prietaisas dar nebuvo pasitelktas“, – informavo vienas PAGD vadovų.

Tuo metu Šiaulių PGV drono turėtų sulaukti iki kitų metų sausio pabaigos.

„Pavyzdžiui, šis dronas turės griebtuvą, kuriuo bus galima paimti objektą, esantį po vandeniu ir iškelti jį į vandens paviršių. Kai drono techninių galimybių tam pakaks, tada narams nerti po vandeniu nereikės“, – sakė G.Sakalinskas.

Jo teigimu, kitų valdybų aprūpinti tokiais dronais kol kas neplanuojama, nes vykdoma jų efektyvumo stebėsena. Nepaisant to su šia naujove siejama daug lūkesčių.

„Dronu bus galima atlikti paiešką po vandeniu. Drono techninės galimybės leidžia dirbti net 200 metrų gylyje, kai tuo tarpu narui ir 10-ies metrų gylyje reikia daug patirties ir žinių, nekalbant apie poveikį ir riziką sveikatai“, – pasakojo pareigūnas.

G.Sakalinskas sako, kad povandeninės paieškos dronai padės greičiau ir efektyviau atlikti vandenyje aptiktų objektų apžiūrą, juos greičiau įvertinti. Taip pat dronai sumažins riziką specialistams, sutrumpins operacijos laiką ir pagreitins taktinių sprendimų įgyvendinimą. Be kita ko, dronas galės būti naudojamas ir narų stebėjimui, veiksmų koordinavimui bei kaip apsaugos priemonė po vandeniu.

Vilniaus ugniagesiai už beveik 5,3 tūkst. eurų įsigijo droną „FIFISH V6S“. Šiaulių PGV dronas „Deep Trekker DTG3 SMART“ kainavo beveik 10 tūkst. eurų. Abu įrenginiai pirkti iš bendrovės „Elintos matavimo sistemos“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s