Kalėdų dovana: gražūs smėlio spalvos JAV tankai Pabradėje – efektyvi Rusijos atgrasymo priemonė

Rusams vis puolant Lietuvą agresyviai rytų kaimynei nusiųstas stiprus signalas: Pabradėje treniruojasi per 450 amerikiečių karių ir apie 50 tankų bei kovos mašinų.

Informuojama, kad į Lietuvą sugrįžęs Jungtinių Valstijų batalionas – dalis operacijos „Tvirtas ryžtas“, pradėtos Rusijai atgrasyti po agresijos Rytų Ukrainoje.

„Pabradėje rieda per šešiasdešimt tonų sveriantys amerikiečių „Abrams“ tankai. Naudoti nuo Persijos įlankos karo iki Afganistano ir Irako, į Lietuvą jie sugrįžo kaip atgrasymo veiksnys – dalis amerikiečių kariuomenės operacijos „Tvirtas Ryžtas“, pradėtos reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje“, – skelbia valstybinis transliuotojas.

Pabrėžiama, kad amerikiečių pratybos Lietuvoje – tai pirmiausia Rusijos atgrasymo priemonė.

„Kad mūsų priešai žinotų, kad mes čia, Lietuvoje, esame ne vieni, ir dirbame petys į petį kartu su sąjungininkais“, – pasakė brigados „Žemaitija“ vadas Nerijus Stankevičius.

JAV sausumos pajėgų seržantas majoras Jesus Pena teigia, kad JAV karių tikslas – „suteikti stiprias sausumos pajėgas ir sudaryti sąlygas Jungtinių Valstijų kariuomenei atgrasyti potencialius priešininkus Europos fronte“.

450 šio amerikiečių bataliono karių ir 50 tankų bei kovos mašinų Lietuvoje bus dislokuoti iki vasaros. Amerikiečių kariai Baltijos valstybėse ir Rytų Europoje rotuojami nuo 2014–ųjų pavasario.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s