Pirmąją vakcinavimo dieną paskiepyta per 2 tūkst. medikų

Pirmąją vakcinavimo dieną paskiepyta 2270 medicinos darbuotojų, sekmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ministerijos duomenimis, Vilniuje iki 17 valandos paskiepyta 700, Kaune – 440, Klaipėdoje – 160, Šiauliuose – 120, Panevėžyje – 850 asmenų. Anot SAM procedūra vyko 26 skiepijimo punktuose.

Sekmadienį Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligoninės sutartinai vakcinacijos procesą pradėjo vienu metu – aštuntą valandą ryto. Medicinos darbuotojai buvo skiepijami „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina prieš koronavirusą.

Pirmoji siunta su 9750 vakcinos dozių Lietuvą pasiekė šeštadienio paryčiais ir buvo saugoma Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėliuose. Dieną vakcina buvo išskirstyta į penkias pagrindines šalies ligonines, atsakingas už COVID-19 valdymą regionuose. Vilniaus ir Kauno apskritys gavo po 2925 vakcinos dozių, Klaipėdos apskritis – 1950, o Šiauliai ir Panevėžys – po 975 dozes. Skiepijant pirmuosius medikus ketinama sunaudoti visas šeštadienį gautas vakcinas. Antroji dozė šiuo kartu paskiepytam personalui, kuria reikia paskiepyti po 21 dienos, bus skiriama iš vėlesnių siuntų.

Antroji vakcinos siunta į Lietuvą turėtų atkeliauti antradienį.

Komentarų: 1

  1. Sonia Acevedo, dirbusi vaikų klinikoje Porto mieste, Portugalijoje, buvo viena iš 538 sveikatos priežiūros specialistų, kuri gruodžio 30 d. gavo pirmąjį iš dviejų eksperimentinių „Pfizer BioNTech COVID“ skiepų.
    Ji išdidžiai pakeitė savo profilio nuotrauką Facebooke, kad iškart po injekcijos pažymėtų save „paskiepytą“ užsidėjus kaukę. Pasijutusi visiškai normali, Naujųjų metų išvakarėse ji mėgavosi vakariene su šeima, o paskui keliavo pas savo draugą, kuris sausio 1-ąją rado ją negyvą.
    „The Daily Mail“ cituojamas sielvartaujantis Acevedo tėvas Abilio Acevedo, sakantis, kad jo dukra niekada nevartojo alkoholio, niekada nevalgė nieko neįprasto ir buvo visiškai sveika. “Aš noriu žinoti, kas sukėlė mano dukters mirtį”, – sakė jis.

    http://www.theepochtimes.com/mkt_app/four-deaths-in-elderly-reported-from-3-countries-during-first-days-of-vaccine-rollout-authorities-urge-calm_3639786.html

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s