JAV Kongresas patvirtino J.Bideno rinkimų pergalę, D.Trumpas žada perleisti valdžią taikiai

JAV Kongresas anksti ketvirtadienį patvirtino Joe Bideno rinkimų pergalę. Respublikonas viceprezidentas Mike’as Pence’as patvirtino 306 Rinkikų kolegijos balsus už išrinktą demokratą ir 232 balsus už kadenciją baigiantį respublikonų prezidentą Donaldą Trumpą, atverdamas kelią J.Bideno inauguracijai sausio 20 dieną. D.Trumpas netrukus paskelbė, kad tvarkingai užleis Baltuosius rūmus.

Baigiantis Kongreso sesijai, M.Pence’as paskelbė, kad rezultatas „bus laikomas pakankamu“ J.Bideno pergalės paskelbimu, bet būsimosios administracijos nepasveikino. Tiesa, pats D.Trumpas per savo patarėją Daną Scavino tviteryje paskelbė: „Nors aš visiškai nesutinku su rinkimų baigtimi, sausio 20-ąją įvyks tvarkingas perėjimas.“

D.Trumpas taip pat pridėjo, esą jo poziciją remia faktai, o savo ketverius metus Vašingtone pavadino „geriausia pirmąja kadencija JAV istorijoje“.

D.Trumpo paskyrą „Twitter“ šiuo metu yra užblokuota. Jis pastaruosius du mėnesius atsisakydavo pripažinti pralaimėjimą rinkimuose ir kartodavo nepagrįstus įtarimus dėl masinio rezultatų klastojimo, kuriuos paneigė daugelis teismų ir respublikonų pareigūnų, įskaitant jo buvusį generalinį prokurorą. Taip baigėsi beprecedentis chaoso, smurto ir nesutarimų protrūkis po D.Trumpo šalininkų minios įsiveržimo į Kapitolijų, privertusio įstatymų leidėjus slėptis ir sutrikdžiusio rinkimų rezultatų tvirtinimo procesą.

Atstovų Rūmai ir Senatas prieš tai atmetė antrą prieštaravimą J.Bideno gautų rinkikų balsų patvirtinimui. Senatas 92 balsais prieš 7 atmetė bandymą neįskaityti 20 Pensilvanijos rinkikų balsų, o tada jo pavyzdžiu pasekė Atstovų Rūmai, nors čia daugiau kaip 130 respublikonų parėmė bandymą atmesti Pensilvanijos balsus.

Anksčiau Atstovų Rūmai ir Senatas atmetė kai kurių respublikonų įstatymų leidėjų prieštaravimą J.Bideno pergalės Arizonoje patvirtinimui. Prezidento rinkimų pergalių patvirtinimas paprastai būna tik formalumas, bet kadenciją baigiančio D.Trumpo šalininkai šia procedūra siekia pasinaudoti kaip paskutine proga išlaikyti jį valdžioje. Naktinės scenos Kongrese vyko kelios valandos po chaoso Kapitolijuje, kai rezultatų tvirtinimo procesą buvo pertraukę D.Trumpą remiantys protestuotojai.

Prieš tai įstatymų leidėjai atmetė bandymą nepripažinti 11 Arizonos rinkikų balsų; senatoriai – 93 balsais prieš 6, o Atstovų Rūmų nariai – 303 balsais, įskaitant 82 respublikonų balsus. 121 Atstovų Rūmų respublikonas net ir po trečiadienio smurto Kapitolijuje balsavo už Arizonos balsų blokavimą. Per bendrą Kongreso sesiją pripažįstami visų 50 valstijų rinkikų balsai, kad būtų patvirtinta J.Bideno lapkritį pasiekta pergalė užsitikrinus iš viso 306 rinkikų balsus. D.Trumpas gavo 232 rinkikų balsus.

Procesas buvo pertrauktas protestuotojams įsiveržus į Kapitolijaus pastatą ir sukėlus beprecedentį chaosą bei smurtą. Šie įvykiai sulaukė pasmerkimo ir išprovokavo kai kurių respublikonų kritiką D Trumpui. Kai tokie procesai vyksta, pavyzdžiui, Ukrainoje, Gruzijoje ar Armėnijoje, tai yra normalu, o kai JAV – tai jau yra barbarizmas ir chaosas. Matyt, taisyklės –ne visiems vienodos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s