Neramumai JAV: protestuotojai įsiveržė į Kapitolijų, mirė mažiausiai 4 žmonės

Vašingtono centre trečiadienį protesto akcijoje dalyvavę JAV prezidento Donaldo Trumpo šalininkai susirėmė su policija ir įsiveržė į Kapitolijų, kur vyko abejų Kongreso rūmų posėdis Rinkikų kolegijos balsavimui patvirtinti.

Veržiantis į Kapitolijų mirė mažiausiai 4 žmonės, bent 13 – suimta, pranešama apie sužeistus kelis pareigūnus. „Twitter“ ir „Facebook“ užblokavo D.Trumpo paskyras. Nepaisant neramumų, balsavimo nuspręsta neatšaukti, ir jis galiausiai nulėmė Joe Bideno pergalės prezidento rinkimuose patvirtinimą.

Prezidento rinkimų pergalių patvirtinimas paprastai būna tik formalumas, bet kadenciją baigiančio D.Trumpo šalininkai šia procedūra siekia pasinaudoti kaip paskutine proga išlaikyti jį valdžioje. Naktinės scenos Kongrese vyko kelios valandos po chaoso Kapitolijuje, kai rezultatų tvirtinimo procesą buvo pertraukę D.Trumpą remiantys protestuotojai.

„Associated Press“ naujienų agentūra pranešė, kad protestuotojams veržiantis į Kapitolijų žuvo 4 žmonės. Vašingtono policijos vadovas Robertas Contee žurnalistams teigė, kad pirmoji auka – Donaldą Trumpą remianti protestuotoja buvo nušauta, kai minia veržėsi pro užbarikaduotas Kapitolijaus duris. Skelbiama, kad įvykio metu žuvusi moteris – protestavusi D.Trumpo rėmėja, karo veteranė Ashli Babbit. Kitos trys aukos mirė gydymo įstaigose.

Reaguodama į masinius neramumus Vašingtono valdžia įvedė mieste komendanto valandą. JAV sostinės merė Muriel Bowser paskelbė, kad mieste nuo 18 val. vietos (ketvirtadienio 1 val.) įsigalios komendanto valanda, truksianti iki 6 val. (13 valandos). Priėmus šį sprendimą protestuotojų minia pradėjo sklaidytis. Praėjus pusvalandžiui nuo komendanto valandos pradžios buvo pastebėti dideli žmonių būriai, einantys nuo Kapitolijaus.

Socialiniame tinkle „Twitter“ plinta nusiaubto Kapitolijaus vaizdai:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s