Ukrainos prezidentas liepė ištirti vakcinų nuo COVID-19 kontrabandą ir slaptą vakcinavimą

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis trečiadienį liepė išnagrinėti viešumoje pasirodžiusią informaciją, esą į šalį kontrabanda buvo įvežta vakcinos nuo koronaviruso, kad kai kurie valdinininkai galėtų ja slapta pasiskiepyti.

Tokį žingsnį valstybės vadovas žengė, verslininkui Mychailui Brodskiui pareiškus, jog kai kuriems parlamentarams ir galimai net ministrui pirmininkui Denysui Šmyhaliui vienoje privačioje Kijevo klinikoje buvo suleistas „Pfizer-BioNTech“ preparatas.

„Įsakiau saugumo tarnyboms nedelsiant patikrinti informaciją apie numanomą koronaviruso vakcinų įvežimą kontrabanda“, – per susirašinėjimo platformą „Telegram“ pranešė valstybės vadovas.

„Jei kam nors kilo minčių slapta importuoti vakciną ir pažeidžiant įstatymus ją pardavinėti, reakcija turėtų būti maksimaliai griežta“, – pridūrė V.Zelenskis.

Iki šiol oficialiai Ukraina negavo jokių vakcinų nuo koronaviruso.

M.Brodskis savo naujienų portale „Obozrevatel“ parašė, kad vakcinos dozės buvo atgabentos iš Izraelio užsakytu lėktuvu gruodžio pabaigoje. Verslininko teigimu, kiekviena iš dviejų dozių skiepų kainavo 2 500 eurų. D.Šmyhalis „Telegram“ paskelbė planuojantis pasiskiepyti tik tuomet, kai į Ukrainą atvyks patvirtinti preparatai ir imunizuoti sveikatos priežiūros specialistai bei į rizikos grupes patenkantys žmonės.

Ukraina, viena skurdžiausių ir labiausiai korumpuotų Europos valstybių, gruodžio pabaigoje pranešė, kad pirks beveik 2 mln. kiniškos „CoronaVac“ vakcinos dozių, tačiau nenurodė konkrečios datos, kada jos bus pristatytos. Kijevas yra kritikuojamas dėl nesugebėjimo įsigyti Vakarų bendrovių, tokių kaip „Pfizer-BioNTech“ ar „Moderna“, sukurtų alternatyvių vakcinų, kurias daugelis laiko patikimesnėmis, tačiau alternatyvos Ukrainai niekas nesiūlo.

Ukraina taip pat rezervavusi 8 mln. vakcinos dozių per Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) programą „COVAX“, skirtą aprūpinti tokiais preparatais skurdesnes šalis. Pirmosios partijos Ukrainai turėtų būti pristatytos ateinantį pavasarį.

Oficialiais duomenimis, 40 mln. gyventojų ir neveiksmingą sveikatos apsaugos sistemą turinčioje valstybėje iki trečiadienio iš viso buvo nustatyta 1,1 mln. COVID-19 atvejų, 19 357 žmonės dėl šios infekcijos mirė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s