Žodžio nelaisvė: „Facebook“ ir „Twitter“ užblokavo D.Trumpo paskyras, „YouTube“ trina vaizdo įrašus

Stambios tarptautinės korporacijos imasi cenzūros: trečiadienį „Twitter“ ir „Facebook“ užblokavo kadenciją baigiančio JAV prezidento Donaldo Trumpo paskyras. Formali priežastis – dėl žinučių, kurios, šių socialinių tinklų teigimu, kursto smurtą Kapitolijuje. Anot socialinių tinklų atstovų, šis žingsnis buvo žengtas suskubus reaguoti į chaosą, neva sukeltą D.Trumpo šalininkų, tikinčių jo viešais kaltinimais dėl esą nesąžiningų rinkimų.

Beprecedenčių autoritarinių priemonių buvo imtasi, kai prezidentas socialiniuose tinkluose vėl pažėrė virtinę melagingų teiginių apie tariamą sukčiavimą ir pažeidimus per rinkimus, kuriuos pralaimėjo Joe Bidenui.

„Tai ekstremali padėtis, ir mes imamės atitinkamų ekstremalių priemonių, įskaitant prezidento Trumpo paskelbto vaizdo įrašo pašalinimą“, – sakė „Facebook“ viceprezidentas integralumo klausimais Guy Rosenas.

„Pašalinome jį, nes įvertinę visas aplinkybes manome, kad jis didina smurto grėsmę, užuot ją mažinęs“, – sakė jis.

„Facebook“ 24 valandoms atėmė iš D.Trumpo galimybę skelbti žinutes šiame socialiniame tinkle ir „Instagrame“, nurodžiusi, kad jo žinutės kursto smurtą. D.Trumpo rezonansiniai teiginiai, pradedant konkrečiais kaltinimais ir baigiant bendro pobūdžio sąmokslo teorijomis, paskatino „Facebook“ pakeisti užrašą, skelbiamą prie jo žinučių, kuriose ginčijami rinkimų rezultatai.

Naujas užrašas skelbia: „Joe Bidenas yra išrinktasis prezidentas, o rezultatus yra patvirtinusios visos 50 valstijų. JAV galioja įstatymai, procedūros ir veikia institucijos, užtikrinantys taikų valdžios perdavimą po rinkimų.“

Trečiadienį didelei D.Trumpo šalininkų miniai šturmavus Kapitolijų, kilo susirėmimų su policija, per kuriuos buvo pašauta ir vėliau mirė viena moteris. Riaušininkams įsiveržus į Kapitolijaus kompleksą buvo laikinai nutrauktas abejų Kongreso rūmų posėdis, sušauktas patvirtinti Rinkikų kolegijos balsavimo rezultatus ir išrinktojo prezidento J.Bideno pergalę.

Anksčiau trečiadienį D.Trumpas per mitingą prie Baltųjų Rūmų paragino savo šalininkus žygiuoti į Kapitolijų, pareiškęs, esą iš jo buvo pavogta pergalė rinkimuose. Vėliau prezidentas socialiniuose tinkluose paskelbė vaizdo įrašą, kuriame vėl pakartojo savo teiginį apie pavogtus rinkimus ir netgi pareiškė savo šalininkams: „Aš jus myliu.“

Platforma „YouTube“, vadovaudamasi savo politika, draudžiančia skelbti teiginius, ginčijančius rinkimų rezultatus, šį vaizdo įrašą pašalino.

„Twitter“ nurodė, kad D.Trumpo žinutės pažeidžia platformos pilietinio sąžiningumo taisykles ir kad dėl bet kokių būsimų pažeidimų „paskyra @realDonaldTrump bus blokuota visam laikui“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s