Donaldas Trumpas paskelbė nedalyvausiantis Joe Bideno inauguracijoje

Donaldas Trumpas nedalyvaus išrinktojo prezidento Joe Bideno inauguracijoje, kuri vyks sausio 20 dieną. Kadenciją baigiantis prezidentas tai paskelbė tviteryje.

JAV viceprezidento atstovė spaudai „Twitter“ socialiniame tinkle pranešė, kad Mike’as Pence’as dar nežino, ar dalyvaus J.Bideno inauguracijoje.

Trečiadienį D.Trumpo rėmėjai šturmavo Kapitolijų, kuriame Kongreso atstovai tuo metu susirinko į posėdį tam kad patvirtini J.Bideno pergalę. Minia daužė langus, įsiveržė į Senatą ir Atstovų Rūmus, pasklido po įstatymų leidėjų, įskaitant Atstovų Rūmų pirmininkės demokratės Nancy Pelosi, kabinetus, pasiekė posėdžių sales. Vyko protestuotojų susirėmimai su policijos pareigūnais, žuvo mažiausiai keturi žmonės. Galiausiai J.Bideno pergalė vis tiek buvo patvirtinta.

Ilgą laiką nepripažinęs pralaimėjimo ir kurstęs savo rėmėjus, D.Trumpas ketvirtadienį pažadėjo sklandų valdžios perdavimą.

Jis taip pat nedviprasmiškai pasmerkė trečiadienio smurtą ir sakė: „Pyktį reikia nuraminti, ramybę atkurti.“

„Demonstrantai, kurie prasiskverbė į Kapitolijų, nepaisė Amerikos demokratijos buveinės. Tiems, kas dalyvavo smurto ir griovimo aktuose: jūs neatstovaujate mūsų šaliai. Tie, kas pažeidėte įstatymą, atsakysite“, – sakė D.Trumpas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s