A.Anušauskas: ypatingai vertiname Vokietijos investicijas į Lietuvos karinę infrastruktūrą

Paaiškėjo, kad Rusijos invazijos į Lietuvą, kuri, pasak Lietuvos žiniasklaidos, įvyks jau tuoj, grėsmės akivaizdoje, dvišalis bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Vokietijos dar nepakankamai tvirtas.

Todėl Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas informavo, kad jo vadovaujama ministerija „sieks dar tvirtesnio dvišalio bendradarbiavimo su Vokietija“.

Apie tai jis pranešė sausio 13 d. vaizdo konferencijoje su Vokietijos gynybos ministre Annegret Kramp-Karrenbauer, kurios matu aptarė šalių bendradarbiavimo gynybos srityje klausimus, sėkmingai pasibaigusį Vokietijos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, kitas labai aktualias temas.

„Visų pirma noriu padėkoti Vokietijai už ypač svarų vaidmenį užtikrinant Baltijos regiono saugumą ir prisiimtą lyderystę vadovauti NATO priešakinėms pajėgoms Lietuvoje. Vokietijos karinis buvimas Lietuvoje yra vienas iš svarbiausių NATO atgrasymo ir gynybos priemonių, todėl sieksime dar tvirtesnio dvišalio bendradarbiavimo su Vokietija“, – pokalbio metu pasakė A. Anušauskas.

Skelbiama, kad Vokietijos ministrė pasveikino Lietuvą su Sausio 13-osios jubiliejumi, prisiminė Lietuvos drąsą kovojant už laisvę prieš sovietų agresiją.

A. Anušauskas atkreipė dėmesį, jog NATO turi stiprinti atgrasymą ir gynybą Baltijos regione, pabrėžęs, kad Lietuvos prioritetai – greitą pastiprinimą užtikrinantys gynybos planai ir oro gynyba.

Jis išreiškė viltį, kad vasario mėnesį NATO gynybos ministrų susitikimas įvyks gyvai ir ministrai turės galimybę aptarti aktualius klausimus.

Aptardami tarptautinį bendradarbiavimą, abu ministrai sutarė, kad norėtų plėsti bendradarbiavimą tarptautinėse operacijose.

Šiuo metu Lietuvos kariškiai kartu su Vokietijos kariais dalyvauja Jungtinių Tautų misijoje „MINUSMA“ Malyje. Planuojama, kad nuo pavasario Europos Sąjungos operacijoje „Irini“ dalyvaujančiame Vokietijos kariniame laive bus dislokuota Lietuvos kariuomenės Laivų apžiūros grupė.

A. Anušauskas padėkojo ministrei už Vokietijos Vyriausybės investicijas į reikiamos infrastruktūros Lietuvoje sukūrimą.

„Ypatingai vertiname Vokietijos investicijas į karinę infrastruktūrą“, – atskleidė ministras.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s