Lietuvos VSD: konkursai, loterijos, žaidimai

Viena pagrindinių Lietuvos nacionalinį saugumą užtikrinančių institucijų – Valstybės saugumo departamentas (VSD), – panoręs išplėsti „gerbėjų“ ratą, nuėjo kontraversišku ir pigiu keliu – paskelbė konkursą socialiniame tinkle „Facebook“ ir pažadėjo padovanoti šaliką žmogui už kelių mygtukų paspaudimą.

Tokius konkursus mėgsta smulkios interneto parduotuvės, o ypač – dažnai nežinia kieno sukurti puslapiai, kuriuose siūloma laimėti net kilmingų šuniukų.

„Facebook“ taisyklės konkursus, kuriuose turi „dalyvauti“ ir asmeninės ar draugų paskyros, draudžia.

„Mėgti“, „sekti“, „dalintis“ ir, jei nusišypsos laimė, bus galima įsisupti į šaliką – tokį paprastą laimėjimo receptą pasiūlė VSD.

„Kadangi lauke šąla kaip reikiant, norime padovanoti jums šiltą šaliką su vilna“, – toks įrašas ketvirtadienį atsirado departamento paskyroje „Facebook“, kuris buvo sukurtas visai nesenai – šių metų pradžioje.

Akivaizdu, jog VSD paskiros sukūrimas yra susijęs su tuo kad į VSD Strateginės komunikacijos skyriaus vadovės pareigas neseniai buvo paskirta Eglė Samoškaitė.

Pretendentų į šaliką atsirado iškart – per šešias valandas įrašą apie konkursą pamėgo ir juo pasidalijo apie 90 žmonių. Mėgstančiųjų VSD puslapį būrys taip pat ėmė augti. Per porą valandų jų padaugėjo pusšimčiu.

Tačiau atsirado ir tokių, kurie suabejojo, ar apskritai galima organizuoti tokį konkursą.

„LIKE & SHARE konkursai pažeidžia „Facebook“ taisykles“, – brūkštelėjo vienas komentatorius.

Šio socialinio tinklo taisyklėse nurodyta, kad puslapiuose (pavyzdžiui, kompanijų ar organizacijų, tinklaraščiuose), grupėse, renginiams skirtuose puslapiuose galima organizuoti įvairias akcijas. Bet tam yra papildomų sąlygų.

„Organizuojant loterijas, asmeninės paskyros (taisyklėse rašoma „laiko juostos“ – red.) ar draugystės negali būti naudojamos (pavyzdžiui, „norint dalyvauti, reikia pasidalinti savo paskyroje“, „pasidalinti draugo paskyroje, kad būtų daugiau dalyvių“ arba „pažymėkite savo draugus, jei norite dalyvauti“ neleidžiami)“, – rašoma taisyklėse.

Panašius konkursus šiame socialiniame tinkle organizuoja ne tik įvairios kompanijos (tai yra mėgstamas smulkių verslų būdas populiarinti save ir pritraukti klientų), bet ir abejotino patikimumo puslapiai.

Neseniai paskirta į VSD Strateginės komunikacijos skyriaus vadovės pareigas Eglė Samoškaitė teigia, jog žvalgybos institucijos daugelyje demokratinių Vakarų valstybių ieško galimybių glaudžiau bendrauti ir bendradarbiauti su visuomene.

„Nuo to priklauso, ar piliečiai bus linkę pasitikėti, pranešti apie pastebėtas grėsmes nacionaliniam saugumui, kreiptis pagalbos, jeigu susiduria su užsienio valstybių bandymais verbuoti arba šantažuoti.“ – pareiškė viena buvusių akcijos „Misijos Sibiras“ organizatorių E. Samoškaitė.

Departamentas esą siekia plačiau informuoti Lietuvos piliečius savo apie savo veiklą, skatinti bendradarbiauti, nebijoti kreiptis pakliuvus į bėdą.

„Taip galima išvengti neigiamų pasekmių tiek pačiam žmogui, tiek Lietuvos valstybei. Bendras tikslas – kad Lietuvos piliečiai būtų kuo plačiau informuoti apie potencialias grėsmes, kad netaptų lengvais taikiniais, o pastebėję galimai nelegalią veiklą praneštų VSD ar kitoms teisėsaugos institucijoms“, –sakė E.Samoškaitė.

Anot jos, sukūrus paskyrą „Facebook“ tikimasi paskatinti šio socialinio tinklo lankytojus domėtis nacionalinio saugumo naujienomis. Jei žmonės turės mintyse, kad, pastebėjus nacionaliniam saugumui kilusią grėsmę ar susidūrus su nelegalia kitų valstybių veikla mūsų šalyje, galima kreiptis į VSD, esanti didesnė tikimybė, kad jie tai tikrai padarys ir neliks su problema vieni.

„Norint informuoti gyventojus galima rinktis labai įvairius komunikacijos kanalus, o „Facebook“ puslapis, sėkmingai subūrus besidominčiųjų bendruomenę, gali tapti vienu iš tokių kanalų, – kalbėjo pašnekovė. – Vis tik nenorime savo sekėjų užkrauti vien žiniomis apie grėsmes, o į Lietuvą kaip tik atslinko šalčiai, tad šįkart nusprendėme padovanoti šiltą ir gražų šaliką. Deja, šalikas tik vienas, todėl laimėtoją reikia išrinkti konkurso būdu.“ – pareiškė Lietuvos žvalgybos atstovė.

Paklausta, ar VSD ne solidžiau apie savo veiklą informuoti kitais budais, pavyzdžiui, veiklos ataskaitomis arba pranešimais apie padidėjusias grėsmes tam tikru metu – per rinkimus, karinių pratybų greta Lietuvos metu, E.Samoškaitė priminė, jog vieša veiklos ataskaita ir viešas grėsmių vertinimas visuomenei pateikiamas kasmet.

Konkurso laimėtoją žadama išrinkti atsitiktinės atrankos būdu ir paskelbti sausio 22-ąją. Greta pridėta rusvo šaliko su kutais nuotrauka.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s