Įstatymų pataisos padės į Lietuvą persikelti šimtams Baltarusijos įmonių su tūkstančiais darbuotojų

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrine Armonaite sausio 14 d. susitikusi taip vadinama Baltarusijos opozicijos lydere Svetlana Tichanovskaja paragino Europos Sąjungą įvesti tikslines ekonomines sankcijas Baltarusijos valstybinėms įmonėms, kurios remia Aleksandro Lukašenkos režimą.

„Simboliška, kad mūsų susitikimas vyksta lygiai po 30-ies metų nuo tragiškų 1991-ųjų sausio 13-osios įvykių, kurie parodė, kad laisvė turi didžiulę kainą, už kurią tenka mokėti ir gyvybėmis. Baltarusijos žmonių drąsa ir pasiaukojimas kovoti už savo laisvę ir demokratiją įkvepia visą pasaulį. Lietuva ypač gerai supranta ir palaiko Baltarusijos žmones bei mano, kad kova su režimu taip pat prisidės prie didesnės ekonominės laisvės ir rinkos ekonomikos šioje šalyje kūrimo. Laisva, stipri ir klestinti Baltarusija yra Lietuvos interesas“, – pasakė A. Armonaitė.

Ministrė taip pat pakvietė sąžiningus ir politinio režimo persekiojamus Baltarusijos verslo atstovus ir kitus piliečius dirbti ir gyventi Lietuvoje. Siekdama sudaryti sąlygas lengviau perkelti verslą iš trečiųjų šalių ir sumažinti būtinus darbuotojų perkėlimo į Lietuvą formalumus, Ekonomikos ir inovacijų ministerija teikia įstatymų pakeitimus, kurie palengvintų darbuotojų persikėlimą į mūsų šalį. Tai reiškia, kad visi Lietuvoje investuojančių įmonių darbuotojai automatiškai gautų leidimą kartu su savo šeimos nariais laikinai gyventi Lietuvoje, o atskiro leidimo dirbti mūsų šalyje jiems jau nebereikėtų. Šį įstatymų paketą planuojama svarstyti jau Seimo pavasario sesijoje.

Skaičiuojama, kad į Lietuvą galėtų persikelti nuo 500 iki 2500 šių įmonių darbuotojų.

„Šios įstatymų pataisos padidintų Lietuvos konkurencingumą, padėtų pritraukti kvalifikuotų darbuotojų“, – skelbiama ministerijos pranešime visuomenei.

Pasak ministrės, trečiųjų šalių įmonėms persikėlimą į Lietuvą taip pat turėtų palengvinti Seime šiuo metu svarstomos įstatymų pataisos dėl sąskaitų atidarymo supaprastinimo. Siūloma leisti sąskaitas atsidaryti ne tik bankuose, bet ir elektroninių pinigų įstaigose.

Iki šiol daugiausia dirbti į Lietuvą atvyko žmonių iš Ukrainos. Tikimasi, kad minėtos įstatymų pataisos prisidės prie to, kad atvykėlių iš Baltarusijos Lietuvoje būtų ne mažiau, negu iš Ukrainos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s