JAV pasitraukus, Rusija pradeda išėjimo iš Atviro dangaus sutarties procedūrą

Rusija pradeda pasitraukimo iš Atviros oro erdvės sutarties procedūrą, pranešė šalies Užsienio reikalų ministerija.

„Nesant pažangos šalinant kliūtis Atviro dangaus sutarties tolesniam funkcionavimui naujomis sąlygomis, Rusijos URM įgaliota paskelbti apie pradedamas Rusijos pasitraukimo iš Atviro dangaus sutarties procedūras. Jas užbaigus atitinkamas pranešimas bus išsiųstas depozitarijams“, – rašoma URM išplatintame pareiškime.

Ministerijos atstovai pažymėjo, kad pernai lapkričio 22 dieną Jungtinės Valstijos „išgalvota dingstimi“ pasitraukė iš šios svarbios sutarties.

„Tokiu būdu buvo rimtai pažeista valstybių dalyvių interesų pusiausvyra, pasiekta sudarius sutartį, padaryta didelė žala jos veikimui, pakirstas Atviro dangaus sutarties, kaip pasitikėjimo ir saugumo stiprinimo instrumento, vaidmuo“, – nurodė URM.

„Rusija pateikė konkrečių, pagrindines sutarties nuostatas atitinkančių pasiūlymų jos gyvybingumui palaikyti naujomis sąlygomis. Deja, tenka konstatuoti, kad jie nesulaukė JAV sąjungininkų palaikymo“, – rašoma pareiškime.

Klausimas dėl Rusijos tolesnio dalyvavimo Atviro dangaus sutartyje iškilo pernai, kai priėmus kontraversišką sprendimą iš jos pasitraukė Jungtinės Valstijos. Iš sutartyje pasilikusių Europos valstybių Maskva reikalavo garantijų, kad per skrydžius virs Rusijos teritorijos surinkti duomenys nebus perduodami JAV. Savo ruožtu ES valstybės atsisakė suteikti Rusijai tokias garantijas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s