(Ne)matoma rinkos ranka: JAV paskelbė sankcijų Kinijos „Xiaomi“ ir uždraudė investuoti į technologijų milžinę

Jungtinės Valstijos paskelbė sankcijų kompanijai „Xiaomi“, įtraukiusios Kinijos technologijų bendrovę į „juodąjį sąrašą“. Tai reiškia, kad kinų milžinė atsidūrė tarp bendrovių, į kurias amerikiečiams draudžiama investuoti. Paviešinus šią informaciją kinų technologijų milžinės akcijos penktadienį Honkongo vertybinių popierių biržoje smuko daugiau nei 11 proc.

„Xiaomi“ yra viena didžiausių pasaulio išmaniųjų telefonų bei kitos skaitmeninės įrangos gamintojų, kuri yra laikoma Kinijos atsakymu į „Apple“. Ji yra viena iš 11 įmonių, sulaukusių tokių JAV pareigūnų veiksmų, kadangi, pasak pareigūnų, jos kelia grėsmę JAV nacionaliniam saugumui.

Šis žingsnis yra naujausias Baltųjų rūmų smūgis Pekinui besibaigiant JAV prezidento Donaldo Trumpo kadencijai, kuris jau ėmėsi panašių veiksmų prieš kitas technologijų įmones, įskaitant „Huawei“ ir mikroschemų milžinę „SMIC“. Be to, nuo JAV priklausantiems užsienio valstybėms, tame tarpe ir Lietuvai, „saugumo sumetimais“ buvo uždrausta pirkti kinų gamybos išmaniąją įrangą, pavyzdžiui, VSAT buvo tiesiai uždrausta savo reikmėms įsigyti „Hikvision“ bei „Dahua“ stebėjimo kameras bei panašią įrangą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s