Turkijos prezidentas sukritikavo JAV sprendimą dėl sankcijų Ankarai už rusiškų raketų įsigijimą

Turkijai įsigijus rusiškų oro erdvės gynybos sistemų, NATO valstybės-narės prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį pažėrė kritikos Jungtinėms Valstijoms dėl sprendimo paskelbti sankcijų jo vadovaujamai valstybei ir pašalinti ją iš „F-35“ naikintuvų programos.

Kalbėdamas po pamaldų Stambule, R.T.Erdoganas pabrėžė, kad Turkija sumokėjo „labai rimtus pinigus“ už radarais sunkiai susekamus „F-35“ lėktuvus.

„Tai yra labai rimta klaida, kurią Amerika, būdama šalis sąjungininkė, padarė mūsų atžvilgiu“, – pažymėjo prezidentas.

„Atsižvelgdamas į tai, kad į valdžią (JAV – red.) ateina ponas (Joe – red.) Bidenas ir vyksta diskusijos, tikiuosi, kad jis žengs pozityvesnių žingsnių, ir sugebėsime tai pataisyti“, – pridūrė turkų lyderis.

Turkija buvo pašalinta iš „F-35“ programos, nors ir gamino kai kurias šių naikintuvų dalis. JAV teigimu, Rusijos gamybos sistemos gali sukelti pavojų šių orlaivių saugumui. Vašingtonas įšaldė turkų pilotų parengimą ir pareiškė, kad Ankarai nebus leista disponuoti keturiais jos jau įsigytais orlaiviais. Tuo tarpu R.T.Erdoganas penktadienį informavo, kad jo vadovaujama valstybė derasi su Rusija dėl antros raketų kompleksų „S-400“ partijos įsigijimo ir turėtų aptarti sandorio detales šio mėnesio pabaigoje. Pirmoji partija Turkijai buvo pristatyta 2019-aisiais ir buvo išbandyta pernai.

Praėjusį mėnesį Vašingtonas paskelbė sankcijų keturiems aukšto rango Turkijos gynybos ministerijos pareigūnams pagal Įstatymą dėl atoveikio JAV priešininkams sankcijomis (CAATSA), kuriuo siekiama apriboti Maskvos įtaką. Tos baudžiamosios priemonės, be kita ko, numatančios draudimą išduoti Turkijos gynybos pramonės valdybai (SSB) eksporto licencijas, buvo pirmas kartas, kai JAV nubaudė kurią nors savo sąjungininkę bei NATO narę, pasitelkusios CAATSA.

„Jokia šalis negali spręsti dėl žingsnių, kuriuos žengsime vystydami savo gynybos pramonę“, – pagrasino JAV R.T.Erdoganas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s