Per susitikimą su krašto apsaugos ministru G. Nausėda nurodė stiprinti atsparumą kibernetinėms grėsmėms ir minkštųjų galių poveikiui

Lietuvos valstybės vadovas Gitanas Nausėda sausio 18 d. susitiko su Krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku. Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentas: turime stiprinti atsparumą kibernetinėms grėsmėms ir minkštųjų galių poveikiui“.

Susitikime aptarta krašto apsaugos sistemos padėtis, veiklos planai ir uždaviniai 2021 m. Daugiausia dėmesio skirta kibernetinio saugumo iššūkiams.

„Kibernetinio saugumo situacija šalyje šiuo metu yra vis dažniau testuojama nedraugiškų valstybių. Todėl būtina stiprinti atsparumą šioje srityje bei sutelkti dėmesį į efektyvią Nacionalinio kibernetinio saugumo centro veiklą“, – pasakė G. Nausėda.

Jis pabrėžė, kad visos institucijos privalo rūpintis savo saugumu ir įsitraukti, įgyvendinant galiojančius reikalavimus.

Susitikime konstatuota, kad pastaruoju metu stebimas skirtingo lygio grėsmių, pasireiškiančių tiek per kibernetinius išpuolius, tiek ir per dezinformaciją, „minkštojo poveikio“ kultūros, mokslo projektuose, sudarant bendradarbiavimo sutartis, augimas. Šiai problemai spręsti pasiūlyta organizuoti tarpinstitucinį pasitarimą bei imtis aktyvesnės visuomenės edukacinės veiklos. Keista, bet bendradarbiavimo sutarčių sudarymas kultūros bei mokslo projektuose Lietuvos prezidentui yra problema.

Valstybės lyderiui taip pat pristatytos krašto apsaugos sistemos prioritetinės veiklos sritys, aptarta civilinėms institucijoms teikiama pagalba valdant dėl koronaviruso pandemijos susidariusią ekstremalią situaciją.

Pasak G. Nausėdos, būtina adaptuoti esamas ekstremalių situacijų, krizių ir kitokio pobūdžio grėsmių valdymo sistemas, į jų valdymą ir priežiūrą įtraukti visas suinteresuotas ministerijas bei kitas valstybės ir savivaldybių institucijas.

„Visuotinis požiūris į nacionalinį saugumą ir gynybą turi sujungti piliečių ir valstybės institucijų pajėgumus ir pastangas“, – nurodė valstybės vadovas ir paragino siekti bendro požiūrio į gynybinių ir mobilizacinių užduočių vykdymą.

Susitikime taip pat akcentuota transatlantinio bendradarbiavimo svarba bei ES ir JAV santykių stiprinimo galimybė, darbą pradėjus naujojo prezidento Džo Baideno (Joe Biden) administracijai, aptartas karinių misijų planų atnaujinimas, naujos karinės technikos įsigijimo terminai.

Prezidentūra skelbia, kad G. Nausėda planuoja reguliariai rengti ketvirtinius susitikimus su Krašto apsaugos ministru ir kariuomenės vadu, kuriuose būtų aptariami aktualūs krašto apsaugos klausimai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s