Nori koncertuoti Lietuvoje – tylėk: F.Kirkorovui uždraudė atvykti į Lietuvą

Migracijos departamentas Užsienio reikalų ministerijos prašymu penkeriems metams įtraukė Rusijos atlikėją Filipą Kirkorovą į nepageidaujamų Lietuvoje asmenų sąrašą. Draudimas atlikėjui atvykti į Lietuvą įsigalioja nuo sausio 19 d., rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Viešai Krymo okupaciją pateisinantys atlikėjai neturėtų būti toleruojami nei vienoje demokratiškoje valstybėje. Turime vienareikšmišką poziciją tokių veikėjų klausimu, todėl abejonių dėl F.Kirkorovo įtraukimo į nepageidaujamų Lietuvoje žmonių sąrašą nekilo“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pirmadienį Užsienio reikalų ministerija Migracijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos perdavė teikimą, kuriuo prašoma Rusijos ir Bulgarijos pilietį Filipą Kirkorovą įtraukti į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, nacionalinį sąrašą.

Svarstymai plėsti vadinamąjį juodąjį sąrašą viešojoje erdvėje kilo paaiškėjus, kad Lietuvos Kultūros Tarybos (LKT) sprendimu subsidijos už neįvykusius ar perkeltus kultūros renginius buvo skirtos Rusijos atlikėjų Filipo Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio koncertus planavusioms bendrovėms.

Lietuvos meno kūrėjų asociacija (LMKA) pirmadienį išplatino kreipimąsi, skirtą Prezidentui, Seimo Pirmininkei, Ministrei pirmininkei ir Seimo kultūros komitetui. Jame LMKA piktinasi, kad „Rusijos popmuzikos atstovų propaguotojams mokesčių mokėtojų pinigai skiriami be jokių konkursų vien už tai, kad nebuvo suorganizuoti ar atidėti koncertai“. Taip pat asociacija kritikuoja LKT sprendimus, teigia, kad Rusijos atlikėjų koncertų organizatoriams paskirtos subsidijos neatitinka Kultūros ministro įsakymo bei naujosios Vyriausybės koalicijos sutartyje deklaruojamų vertybių.

Lietuvoje vykstantiems viešiesiems renginiams, kuriuose dalyvauja artistai, legitimuojantys Krymo ir dalies Donbaso regiono okupaciją, taip pat pasmerkė Lietuvos ukrainiečių bendruomenės ir kultūros bei visuomeniniai veikėjai.

Į tokį Lietuvos valstybės elgesį sureagavo Rusijos Užsienio reikalų ministerija (URM). Uždrausdama kai kuriems atlikėjams atvykti į šalį Lietuva siekia išnaikinti draugišką savo gyventojų požiūrį į Rusiją, sako Rusijos URM atstovė.

„Apgailestaujame, kad nedori Lietuvos politikai kultūrą naudoja, siekdami išnaikinti draugišką Lietuvos piliečių požiūrį į mūsų šalį“, – antradienį sakė Rusijos URM atstovė Marija Zacharova.

Taip ji komentavo Lietuvos sprendimą į nepageidaujamų asmenų sąrašą įtraukti Bulgarijos ir Rusijos pilietį, žinomą dainininką F.Kirkorovą.

„Norėtume pažymėti, kad represinis požiūris į artistus tapo tikra naujų Europos demokratijų vizitine kortele“, – teigė M.Zacharova.

Anot jos, ne pirmą kartą oficialusis Vilnius „intriguoja“ Rusijos artistų atžvilgiu.

„Anksčiau į šalį nebuvo įleistas A.V.Aleksandrovo dainų ir šokių ansamblis, dainininkai G.Lepsas ir O.Gazmanovas“, – priminė URM atstovė.

Lietuvos politikų teiginius, kad F.Kirkorovas ir kiti Rusijos atlikėjai yra tapę „minkštosios galios“ įrankiais ji pavadino absurdišku kaltinimu ir visiška kvailyste.

Komentarų: 2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s