Spektaklis baigėsi: S.Tichanovskaja prašo ESBO padėti jai ir kitiems opozicionieriams saugiai sugrįžti į Baltarusiją

Taip vadinamoji Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Tichanovskaja per pirmadienį surengtą vaizdo konferenciją su Europos Sąjungos ambasadoriais Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO) aptarė baltarusių opozicionierių grįžimo į tėvynę klausimus.

„Per susitikimą Svetlana paragino tarptautines organizacijas padėti organizuoti saugų grįžimą namo jai ir kitiems demokratinių jėgų lyderiams“, – nurodoma antradienį jos „Telegram“ kanale paskelbtame pareiškime.

S.Tichanovskaja pareiškė, kad „norėtų kartu su tarptautine bendruomene rasti būdą saugiai sugrįžti į Baltarusiją“.

„Kadangi man iškeltos dvi baudžiamosios bylos ir paskelbta tarptautinė paieška, turi būti suteiktos ypatingos mano grįžimo garantijos. (Rusų opozicionieriaus Aleksėjaus – red.) Navalno situacija rodo, kad tam būtina tarptautinės bendruomenės – visų pirma, ESBO – pagalba“, – pareiškė S.Tichanovskaja.

Per susitikimą taip pat buvo aptartos galimybės antivyriausybinių protestų krečiamoje Baltarusijoje surengti naujus prezidento rinkimus.

„Tikimės surengti rinkimus per 45 dienas ir mums čia reikia pagalbos“, – pabrėžė buvusi kandidatė į valstybės vadovus.

Pasak jos, ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuras (ODIHR) galėtų padėti organizuoti naujus rinkimus, kurie atitiktų tarptautinius standartus ir būtų stebimi užsienio stebėtojų. S.Tichanovskaja taip pat paragino organizaciją sudaryti sąlygas dialogui dėl Baltarusijos krizės užbaigimo.

„ESBO gali sukurti kontaktinę platformą ir pradėti nuo ekspertų apskritojo stalo, dalyvaujant ES, Baltarusijos demokratinėms jėgoms ir Koordinacinei tarybai, taip pat Lukašenkos režimo atstovams“, – nurodė opozicijos lyderės atstovai.

Baltarusiją jau šeštą mėnesį krečia iš Lietuvos bei Lenkijos diriguojami masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A.Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir kai kurios Vakarų valstybės mano, jog šie rinkimai buvo suklastoti, ir jų nugalėtoja laiko politikos naujokę S.Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą.

Baltarusijos opozicijos Koordinacinė taryba buvo įkurta Lietuvoje po rinkimų iš Tėvynės pasitraukusios S.Tichanovskajos iniciatyva. Protestuotojai reikalauja A.Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s