Vengrija perka 2 mln. dozių rusiškos vakcinos nuo koronaviruso

Vengrijos vyriausybė penktadienį paskelbė susitarusi nupirkti daug rusiškos vakcinos nuo COVID-19 „Sputnik V“ dozių, nors šios vakcinos dar nepatvirtino Europos vaistų agentūra (EVA).

„Vengrija sudarė susitarimą su Rusija trimis etapais nupirkti didelį vakcinos „Sputnik V“ kiekį; kontraktas suderėtas ir (praėjusią – red.) naktį pasirašytas“, – pranešė vengrų užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto. Pareiškimas P.Szijjarto paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ buvo paskelbtas po Maskvoje įvykusio susitikimo su Rusijos sveikatos apsaugos ministru.

Vengrija iš Rusijos pirks 2 mln. vakcinos „Sputnik V“ dozių, kiek vėliau patvirtino vengrų diplomatijos vadovas.

„Jau gavome Rusijos atstovų pasirašytos sutarties kopiją. Pagal šį susitarimą gausime vakcinos partiją, reikalingą milijonui gyventojų skiepyti“, – sakė jis penktadienį, pradėdamas derybas su Rusijos kolega Sergejumi Lavrovu. Pasak P.Szijjarto, „kalbame apie potencialias 2 mln. dozių, atsižvelgiant į tai, kad tai yra dviejų komponentų vakcina“.

„Kaip ir Rusija, susiduriame su ekonominėmis ir medicininėmis iššūkiais, nulemtais koronaviruso pandemijos. Deja, vakcinos Vengriją pasiekia labai lėtai, – pažymėjo ministras. – Būtent todėl susitarimai su Rusija mums labai svarbūs, kad galėtume iš nepriklausomo šaltinio įsigyti didelių apimčių tinkamų medicininių preparatų.“

S.Lavrovas savo ruožtu pareiškė, kad bandomoji „Sputnik V“ partija Vengrijoje „gerai užsirekomendavo“.

„Palaikome tolesnę bendradarbiavimo plėtrą šioje srityje“, – pabrėžė Rusijos URM vadovas.

Kontraktas sudarytas kitą dieną po to, kai Vengrija tapo pirmąja Europos Sąjungos valstybe, patvirtinusia „Sputnik V“. Vengrija ne kartą kritikavo tai, ką vadina lėtu vakcinų tvirtinimu ir įsigijimu Europos Sąjungoje. Pagal EVA taisykles, nacionaliniai reguliuotojai ypatingos padėties sąlygomis gali išduoti laikinas licencijas vakcinoms. Amsterdame įsikūrusi EVA šiuo metu vertina „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto vakciną, ir yra sakiusi, kad sprendimas dėl jos patvirtinimo galėtų būti priimtas iki kitos savaitės pabaigos. Tačiau rusiškos vakcinos EVA nesvarsto. Vengrijoje „Sputnik V“ dar turi galutinai patvirtinti šios šalies visuomenės sveikatos administracija, todėl neaišku, kada galėtų prasidėti skiepijimas šia vakcina.

Rusija „Sputnik V“ įregistravo rugpjūtį – keliais mėnesiais anksčiau už konkurentus Vakaruose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s