Graudi realybė: šauktinis atsisakė duoti priesaiką tėvynei, o vietoj kareivinių pasirinko belangę

Kariuomenę išbandyti sumanęs Arnas R. jau pirmąją tarnybos savaitę suprato, kad toks gyvenimas – ne jam. Vaikinas atsisakė duoti priesaiką tėvynei. Jis buvo įspėtas, kad tokio sprendimo kaina – teistumas ir areštinės gultas. Tačiau vaikino tai neišgąsdino.

Jaunuolis buvo pasiųstas į areštinę, o ši byla neturi precedentų. Tai yra vienintelis atvejis pernai, kai žmogus nuteistas už įsakymo nevykdymą.

Turimais žiniomis, vaikinas jau atlieka arešto bausmę. Ar jis po to privalės tęsti tarnybą – neaišku.

„Tolesnė galimybė tęsti tarnybą bus vertinama individualiai“, – situaciją pakomentavo Lietuvos kariuomenė.

Pagal Karo prievolės įstatymą, karys pirma laiko paleidžiamas iš tarnybos, kai įsiteisėja teismo nuosprendis, kuriuo jis nuteisiamas už nusikaltimą ir jam skiriama bausmė, dėl kurios jis negali tęsti tarnybos.

Emigranto duonos atsikandęs Arnas R. praėjusią vasarą grįžo į Lietuvą. Kadangi jis neturėjo darbo ir įtarė, kad gali būti pašauktas į tarnybą, nusprendė pats pateikti prašymą tarnauti kariuomenėje. Tarnybą jis pradėjo rugsėjo 28 dieną, jam suteiktas laikinasis jaunesniojo eilinio karinis laipsnis.

„Pradėjęs tarnybą per pirmą savaitę susipažinau su kariuomenės tvarka. Man nepatiko toks gyvenimas, rutina, trūko laisvės, negalėjau daryti to, ko noriu“, – vėliau teisėsaugai pasakojo Arnas R.

Vaikinas teigė, kad padarė didelę klaidą savo noru pasirinkęs kariuomenę.

„Po pirmų dviejų tarnybos savaičių, kai visi kariai buvo karantine, galutinai nusprendžiau nebetarnauti kariuomenėje“, – aiškino jis.

Jaunuolis sugalvojo, kad nuo 9 mėnesių kariuomenės išsisuks, jei atsisakys duoti priesaiką tėvynei. Apie tai jis informavo savo vadus. Šie jam paaiškino, kad tokios galimybės jis tiesiog neturi, kadangi jis privalo įvykdyti įsakymą – duoti priesaiką Lietuvai. Arnas R. buvo perspėtas, kad už vado įsakymų nevykdymą jam gresia baudžiamoji atsakomybė. Vaikiną bandė perkalbėti bataliono psichologė, teisininkas, vadai, tačiau rezultato tai nedavė.

„Visi jie man sakė, kad aš privalau tęsti tarnybą, bet aš nusprendžiau vis tiek neduoti priesaikos. Tikėjausi, kad būsiu iš kariuomenės pašalintas dėl teistumo“, – sakė Arnas R.

Spalio 16-ąją, kai visi kariai išėjo repetuoti priesaikos ceremoniją, Arnas R. laikėsi savo pozicijos.

Už atsisakymą duoti priesaiką jam buvo iškelta baudžiamoji byla pagal BK 317 str. dėl įsakymo nevykdymo. Teisme vaikinui buvo skirta 20 parų arešto bausmė, o nuosprendis įsiteisėjo šią savaitę.

Toks atvejis Lietuvoje – išskirtinis. Pernai tai vienintelė byla iškelta pagal BK 317 str. Kol buvo vykdomas tyrimas, jis ir toliau turėjo likti kariuomenėje, jam paskirta kardomoji priemonė – karinio dalinio vadovybės stebėjimas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s