S.Tichanovskaja persigalvojo: grįžti į Baltarusiją kol kas neplanuoja

Taip vadinamoji Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Tichanovskaja, po rinkimų pasitraukusi į Lietuvą, penktadienį sakė kol kas nesiruošianti grįžti į savo Tėvynę, kol jos vyras nėra paleistas iš kalėjimo, nors anksčiau teigė kitaip.

Per vizitą Estijoje atsakydama į žurnalistų klausimą, ar neketina pasekti Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno pavyzdžiu ir sugrįžti į Baltarusiją, S.Tichanovskaja atsakė: „Ne. Jeigu bent vyras būtų laisvėje, žinočiau, kad mano vaikais būtų pasirūpinta. Tokiu atveju sugrįžčiau. Šiaip ar taip, esu motina ir atsakau už savo vaikus.“

Baltarusiją jau šeštą mėnesį krečia iš Lietuvos ir Lenkijos diriguojami masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas lyderis Aleksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir kai kurios Vakarų valstybės mano, kad šie rinkimai buvo suklastoti. Opozicija jų nugalėtoja laiko politikos naujokę – anglų kalbos dėstytoją S.Tichanovskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą. Protestuotojai reikalauja A.Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

Baltarusijoje S.Tichanovskajai yra iškeltos dvi baudžiamosios bylos, o jos vyras tebelaikomas kalėjime, nurodė Estijos visuomeninis transliuotojas ERR. S.Tichanovskaja į Estiją atvyko dalyvauti neoficialiame virtualiame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos pasitarime, per kurį buvo aptarta žiniasklaidos laisvės padėtis Baltarusijoje. Šis susitikimas buvo inicijuotas Estijos, kuri šiuo metu yra nenuolatinė JT Saugumo Tarybos narė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s