Vilniuje per A. Navalno palaikymo akciją buvo areštuotas Donecko Liaudies Respublikos rėmėjas

Policija atlieka administracinės teisenos procedūrą dėl vieno asmens viešosios tvarkos pažeidimo šeštadienį prie Rusijos ambasados Vilniuje vykusioje opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno palaikymo akcijoje.

Kaip skelbia policija, Vilniuje, Latvių gatvėje apie 13 val. prie Rusijos ambasados į piketą susirinkus apie 15 asmenų grupei, netrukus buvo sulaikytas neblaivus (2,13 prom.) ir apsauginės kaukės nedėvėjęs asmuo.

Jis į akciją buvo atsinešęs tarptautinės bendruomenės nepripažįstamos Rusijos remiamų separatistų Donecko liaudies respublikos vėliavą.

Vienas akcijos organizatorių, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas konservatorius Laurynas Kasčiūnas šią vėliavą atėmė ir metė į tvenkinį.

Paklaustas apie tokią reakciją, politikas pabrėžė, kad tai buvo provokacija.

„Arši provokacija. Aš tai pirmą kartą mačiau, tai yra visiškai grubus simbolis, kuris simbolizuoja Ukrainos teritorinio vientisumo pažeidimus ir tai, kas iki šiol Ukrainoje vyksta. Aš manau, kad kiekvienas Lietuvos pilietis gerbiantis savo valstybę, gerbiantis mūsų sąjungininkus, jų galų gale kančias, turėtų reaguoti atsakingai. Tai šia prasme, aš taip ir padariau. Kadangi dar gyvenime nemažai turėjau reikalų su futbolu, žinau, ką reiškia svetimos spalvos, ne tik kad svetimos, bet dar ir kalbame apie ideologines priešpriešas, tai tokių svetimų spalvų mūsų renginiuose neturi būti“, – LRT RADIJUI sakė L. Kasčiūnas.

1972-aisiais gimusio asmens atžvilgiu pradėta administracinė teisena dėl pasirodymo viešojoje vietoje be kaukės karantino metu. Už pastarąjį pažeidimą numatyta 500-1500 eurų bauda.

Mitingą Vilniuje organizavo Seimo narys, buvęs Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, dabartinis to paties komiteto narys Vytautas Bakas. Prie akcijos prisidėjo kiti Lietuvos politikai ir opozicinių rusų be baltarusių bendruomenių Vilniuje nariai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s