LRT tyrimas: aukas baltarusių pabėgėliams rinkusi verslininkė ciniškai pelnėsi iš jų nelaimių

Aukas nuo Aleksandro Lukašenkos režimo nukentėjusiems bei į Lietuvą pabėgusiems baltarusiams rinkusios organizacijos „Dapamoga“ vadovė pelnėsi iš pabėgėlių apgyvendinimo, pirmadienį skelbia LRT Tyrimų skyrius.

Žiniasklaidos duomenimis, organizacija „Dapamoga“, vadovaujama Lietuvoje gyvenančios baltarusės verslininkės Natalijos Kolegovos, iš lietuvių rinko paramą. Anot įstaigos vadovės, buvo surinkta apie 25 tūkst. eurų, o už šią sumą atvykėliams padedama juos apgyvendinti, mokėti už maistą, drabužius, taip pat vizas.

Tačiau LRT Tyrimų skyrius skelbia surinkęs dokumentus ir baltarusių liudijimus, jog už butus jie mokėjo patys, o ataskaitiniai dokumentai buvo klastojami. Pasak LRT, N.Kolegova baltarusiams net ir už didesnę nei rinkos kaina nuomojo butus, nors teigė padedanti nemokamai. Pasak LRT, siekiant iš tarptautinių paramos fondų gauti pinigų, galimai N.Kolegovai padedant buvo klastojamos nuomos sutartys. Jose falsifikuojami ir įmonių vadovų parašai.

Interviu metu N.Kolegova apie tai LRT teikė skirtingas versijas, teigė, kad sutartys yra padirbtos ir su ja nesusijusios, o galų gale nutraukė bendravimą ir net atsisakė paviešinti surinktus duomenis.

Šiai verslininkei ir jos sutuoktiniui priklausanti bendrovė „Natalex“ galimai klastojo ir Lietuvos medikų pažymas – tai LRT patvirtino vienas iš neva tokią konsultaciją teikusių medikų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s