Kinijos ambasada: kiniškos įrangos blokavimas – politizuotas ir nenaudingas Lietuvai

Kinijos ambasada Lietuvoje pareiškė, kad Vyriausybės komisijos sprendimas blokuoti kiniškos rentgeno patikros įrangos diegimą šalies oro uostuose yra nulemtas politinių motyvų ir bus nenaudingas pačiai Lietuvai. Diplomatinė atstovybė teigė, kad bendrovės „Nuctech“ saugumas ir patikimumas pripažįstamas visame pasaulyje.

„Lietuvos Vyriausybės komisijos sprendimas blokuoti ją Lietuvos oro uostuose akivaizdžiai nulemtas politinių motyvų. Tai bus praradimas Lietuvai. Rinkos faktai tai įrodys“, – teigiama ambasados komentare.

Nacionaliniam saugumui svarbius sandorius tikrinanti vyriausybinė komisija šią savaitę nusprendė, kad sandoris su Kinijos valstybė valdoma įmone „Nuctech“ dėl bagažo rentgeno patikros įrangos tiekimo šalies oro uostuose neatitinka nacionalinio saugumo interesų. Į vyriausybinę komisiją dėl kinų investicijų kreipėsi patys oro uostai ir Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. Pastarasis tuomet perspėjo, kad „Nuctech“ rentgeno patikros įranga oro uostuose gali kaupti duomenis apie keleivius ir bagažą, kurie pagal Kinijos įstatymus neva būtų prieinami Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnyboms.

Nepaisant kritikos iš kinų pusės, svarbiausia, jog Lietuvos sprendimą pasveikino JAV ambasada.

„Sveikinu Lietuvos vyriausybę žengus šį žingsnį, kuriuo siekiama apsaugoti Lietuvos nacionalinį saugumą ir ypatingos svarbos infrastruktūrą“, – pranešė ambasadorius Robertas S.Gilchristas.

„Kaip sakiau savo pirmuosiuose interviu, kai atvykau prieš metus, mes manome, kad JAV, mūsų sąjungininkai ir partneriai turėtų glaudžiai bendradarbiauti, kad pasiektų, jog mūsų esminis saugumas yra užtikrintas“, – pridūrė jis.

Lietuvos specialiosios tarnybos pernai perspėjo, kad „Kinijos siekis įgyti technologinį pranašumą ir aktyvi investicijų skvarba didina kitų valstybių pažeidžiamumą ir infrastruktūros kontrolės praradimo riziką“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s