Vidmantas Valiušaitis traukiasi iš Genocido centro direktoriaus patarėjo pareigų

Pusšešto mėnesio Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) direktoriaus patarėjo pareigas ėjęs Vidmantas Valiušaitis pranešė pasitraukiantis iš jų po dalies centro darbuotojų išplatinto laiško.

V.Valiušaitis teigia centre dirbęs pusę etato ir jau pirmą darbo dieną pajutęs kai kurių LGGRTC darbuotojų priešiškumą, kad tapo įstaigos direktoriaus Ado Jakubausko patarėju.

„Susidūriau su dalies kolegų nuotaika, tarsi aš būčiau jiems kažkuo nusikaltęs, lyg užėmęs kažkieno privačią „pilį“ ir joje neteisėtai įsikūręs“, – savo „Facebook“ paskyroje teigia filologas ir publicistas.

Jis teigia nesupratęs tokio požiūrio priežasčių, juoba, kad sprendimo teisės LGGRTC neturėjo.

Anksčiau buvo pranešta, jog praėjusią savaitę dalis Genocido centro mokslininkų kreipėsi į įstaigos generalinį direktorių Adą Jakubauską ir Seimo vadovus, sakydami, kad atėjus naujai Centro vadovybei tyrimai tapo ideologizuoti ir politizuoti.

Institucijos darbuotojai taip pat išreiškė susirūpinimą, kad centre vyrauja įtemptas emocinis klimatas, o dėl vadovybės spaudimo darbą palieka patyrę istorikai. Kreipimesi akcentuojama, kad susirūpinimą kelia V.Valiušaičio paskyrimas generalinio direktoriaus vyresniuoju patarėju sukuriant jam naują pareigybę ir parašant naujus, specialiai šiam asmeniui pritaikytus pareiginius nuostatus, įvedant kvalifikacinį reikalavimą, nesusijusį su centro vykdoma veikla.

„Šiai pareigybei suteikiami platūs įgaliojimai konsultuoti ir vertinti istorijos profesionalų darbą, formuoti centro tyrimų kryptis, kontroliuoti centro leidybos skyriaus darbą, viršijantys departamentų direktorių ir skyrių vedėjų įgaliojimus“, – rašoma kreipimesi.

Kreipimesi teigiama, kad LGGRTC darbuotojams kelia susirūpinimą istorijos mokslo nuvertinimas kreipiant istorinius tyrimus ideologizacijos, politizacijos linkme. Pažymima, kad LGGRTC centro vadovybė skatina visuomenę užsiimti „istorijos gynyba“ ir „atminties karais“, taip pat viešai skelbia neatsakingus ir neobjektyvius pareiškimus bei interviu centro vardu.

Pernai birželį naujuoju LGGRTC generaliniu direktoriumi paskirtas Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas 55 metų Adas Jakubauskas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s