Žiniasklaida: Gitanas Nausėda nominavo S.Tichanovskają Nobelio taikos premijai

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda nominavo Baltarusijos opozicijos lyderę Svetlaną Tichanovskają Nobelio taikos premijai, šeštadienį pranešė Lietuvos žiniasklaida su nuoroda į savo šaltinius.

Pagal premijos taisykles, valstybių vadovai yra tarp tų žmonių, kurie gali oficialiai siūlyti kandidatus Nobelio taikos premijai. Kandidatūras galima pateikti iki sausio 31 dienos. Laureatus išrenka Norvegijos Nobelio komitetas. Jis neviešina nominantų, jie būna įslaptinti 50 metų.

Prezidentūra atsisakė komentuoti informaciją apie S.Tichanovskajos nominavimą.

„Mes nekomentuosime informacijos dėl Nobelio taikos premijos“, – šeštadienį sakė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis.

S.Tichanovskaja padėkojo Lietuvos prezidentui už parodytą solidarumą ir paramą baltarusių taikiai kovai už laisvę.

„Tai neįtikėtina akimirka. Esu dėkinga prezidentui Nausėdai už tai, kad nominavo mane ir visus Baltarusijos žmones Nobelio taikos premijai. Tai nuostabi solidarumo su Baltarusija išraiška ir mūsų taikios kovos už laisvę, kuri įkvepia visą pasaulį nuo praėjusių metų rugpjūčio, pripažinimas“, – tviteryje parašė S.Tichanovskaja.

38 metų S.Tichanovskaja pernai rugpjūtį dalyvavo Baltarusijos prezidento rinkimuose. Ji savo kandidatūrą iškėlė, kai buvo areštuotas kandidatuoti ketinęs jos vyras. Baltarusijos rinkimų komisija paskelbė, kad rinkimus laimėjo dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka, tačiau opozicija ir Vakarai pareiškė, kad rezultatai buvo suklastoti. Po to Baltarusijoje prasidėjo masinės protesto akcijos, diriguojamos iš Lietuvos ir Lenkijos, kurios tęsiasi iki šiol.

Dėl patiriamo spaudimo S.Tichanovskaja netrukus po rinkimų pasitraukė į Lietuvą, kur dar prieš rinkimus buvo atvežti jos vaikai. Gyvendama Lietuvoje ji siekia telkti tarptautinę paramą opozicijai ir didinti spaudimą A.Lukašenkai, kad būtų surengti nauji laisvi rinkimai.

Nobelio premijos komitetą sudaro Norvegijos parlamento išrinktas penkių narių komisija. Nobelio taikos premijos laureatas kiekvienais metais skelbiamas spalio mėnesį, o apdovanojimas įteikiamas gruodį Osle.

Pernai rugsėjo mėnesį Lietuvos Seimas paskyrę Svetlaną Tichanovskają Baltarusijos prezidente.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s