Iš Venesuelos į Lietuvą persikėlė dar 13 lietuvių ir jų artimųjų

Penktadienį iš Venesuelos į Lietuvą persikėlė dar 13 Lietuvos piliečių, lietuvių kilmės asmenų bei jų šeimos narių. Tai jau ketvirtas perkėlimas, kurį suorganizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Iš viso į Lietuvą iš Venesuelos yra atvykę 26 asmenys. Atvykusius lietuvius ir jų šeimų narius Vilniuje pasitiko Pabėgėlių centro atstovai, jie pasirūpino atvykusiųjų laikinu apgyvendinimu, šilta apranga ir maistu, taip pat ir jų karantinavimu.

Vėliau perkeltiems asmenims bus skiriamos išmokos įsikurti bei būtiniausioms reikmėms, teikiama pagalba vaikų ugdymui bei lietuvių kalbos mokymuisi, padedama darbo paieškose ir kita.

Anot URM, situacijai Venesueloje negerėjant, vis daugiau asmenų ryžtasi palikti krizės purtomą šalį ir pradėti naują gyvenimą savo tėvų ir senelių gimtinėje.

Šiuo metu Lietuvos ambasada Madride bendrauja su daugiau kaip 80 asmenų, kurie turi perkeliamojo asmens statusą ir siekia persikelti į Lietuvą. Dar tiek pat asmenų teiraujasi apie tokio statuso gavimo galimybes ir svarsto teikti prašymus.

Lietuvių bendruomenė Venesueloje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų. Manoma, kad Venesueloje gyvena apie 1000 Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų.

Prašymus dėl perkeliamo asmens statuso suteikimo galima pateikti Lietuvos ambasadai Ispanijoje iki spalio 1 dienos. Galimybė krizės apimtos Venesuelos lietuviams persikelti į Lietuvą patvirtinta 2019 metų rugsėjį. Perkėlimo programa vykdoma pagal beveik prieš dvejus metus priimtą įstatymą, leidžiantį kompensuoti persikraustymo išlaidas ir suteikti kitokią valstybės paramą krizių kamuojamose šalyse gyvenantiems lietuviams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s