Lietuvoje ilgėjant eilėms nemokamoms kruopoms gauti, karo ministras pranešė apie gerinamas sąlygas kariškiams

Lietuvai kaunantis su pasauline koronaviruso pandemija ir vis giliau krentant į ekonominę duobę, Krašto apsaugos ministras istorikas Arvydas Anušauskas informavo apie gerinamas socialines sąlygas kariškiams.

„Šiandien diskutavome apie teikiamo įstatymo nuostatas dėl karių socialinio paketo. Tarnyba krašto apsaugoje verčia daug ko atsisakyti, kas civiliniame gyvenime yra savaime suprantama. Todėl manyčiau valstybės požiūris į karių socialinę padėtį turi būti motyvuojantis.

Taigi ką siūlome:

kariams, kurie važiuoja į tarnybos vietas padidinti apmokamamą atstumą nuo 120 km iki 200 km pirmyn ir atgal;

padidinti trečdaliu tarifą nuo 6 iki 8 centų už kilometrą;

siūlomi naikinti apribojimus gauti kelionpinigius  ir butpinigius (buvo 6 metų riba, o jei dar būtų parduotas nekilnojamas turtas, tai negautų 5 metus jokių išmokų), kurie akivaizdžiai prasilenkia su konstitucinėmis teisėmis ir ribojo karių galimybes disponuoti savo asmeniniu turtu (nors tarnybos ir šeimos poreikių derinimas to reikalaudavo);

keičiami nuompinigiai priartinant prie rinkos sąlygų, didinant juos pagal savivaldybes nuo 160-280 eur iki 228-440 eur, pridedant +15% už vieną šeimos narį, po 5% už kitus šeimos narius.

Kai įstatymo projektą patvirtins vyriausybė ir Seimas, jis įsigaliotų 2021 m. liepos 1 d.“, – visuomeniniuose tinkluose pranešė A. Anušauskas.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s