Žodžio nelaisvė: Ukrainos valdžia uždraudė tris televizijos kanalus

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis savo įsakymu uždraudė trijų televizijos naujienų kanalų – „112 Ukraina“, ZIK, „NewsOne“ – veiklą. Tai padaryta po pasitarimo su šalies saugumo taryba. Pastarosios posėdžio metu buvo užsiminta, jog sprendimas uždrausti žiniasklaidos priemones yra priimamas remiantis įslaptinta Ukrainos Saugumo Tarnybos (SBU) pažyma, kuri dėl jos slaptojo pobūdžio negali būti paviešinta.

Sprendimas priimtas pagal Ukrainos sankcijų įstatymą: jos paskelbtos Ukrainos piliečiui, politikui, šalies Aukščiausios Rados deputatui Tarasui Kozakui. Reikalas tas, kad pagal Ukrainos įstatymus sankcijos gali būti priimamos tik užsienio valstybių piliečių atžvilgiu, o Ukrainos piliečių atžvilgiu tokio pobūdžio sprendimus gali priimti tik teismas.

Įdomu ir tai kad artimiausias V. Zelenskio bendražygis – Aukščiausios Rados pirmininkas Dmitrijus Razumkovas – per balsavimą Saugumo Taryboje pasisakė prieš TV-kanalų draudimą, tačiau balsų dauguma buvo priimtas kitoks sprendimas.

Draudimu yra atšaukiamos transliavimo licencijos, TV dažniai, taip pat įšaldomos sąskaitos pirminiam penkerių metų laikotarpiui, pranešė prezidentūra. Uždraustus kanalus šiuo metu galima matyti tik amerikietiškoje vaizdo įrašų platformoje „Youtube“.

V. Zelenskis atskleidė, kad šie kanalai yra Rusijos propagandos įrankiai dėl ko jie yra pavojingi šalies saugumui.

Reikia pažymėti jog 2019-tų metų rugsėjį V. Zelenskis viešai žadėjo jog niekada neuždarys jokių Ukrainos televizijos kanalų.

Šiuo žingsniu Ukrainos valdžia tikisi, kad įgaus daugiau savo piliečių pasitikėjimo valstybe, tai padės stiprinti valstybės suverenitetą.

Lietuvos teritorijos administratoriai šį įvykį sutiko santūriai ir nieko nekomentuoja. Natūralu, nes šiuo atveju gi ne „autoritarinis“ Rusijos ar „kruvinas“ Baltarusijos „autoritariniai režimai“ varžo žiniasklaidos bei žodžio laisvę, tokių priemonių imasi „demokratinė“ Ukrainos valdžia.

Komentarų: 2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s