Rusijos ambasada apkaltino I. Šimonytę dėl dezinformacijos apie „Sputnik V“ vakciną

Rusijos ambasada Lietuvoje apkaltino Lietuvos ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę dėl „dezinfomacijos“ apie rusišką vakciną nuo koronaviruso „Sputnik V“. Anksčiau Vyriausybės vadovė pareiškė, kad Lietuva bet kuriuo atveju nepirks šios vakcinos.

Rusijos ambasada Lietuvoje tviteryje pasidalijo I.Šimonytės įrašu, kuriame ji „Sputnik V“ vakciną vadino hibridiniu ginklu.

„Nepaisant dezinformacijos bangos ir panašių šališkų pareiškimų visais vakcinos kūrimo ir naudojimo pradžios etapais, „Sputnik V“ rodikliai, pripažinti tarptautiniu lygiu, kalba patys už save. Svarbiausia – Rusijoje jau prasidėjo masinė vakcinacija. O Lietuvoje?“ – rašoma ambasados tviterio paskyroje.

Penktadienį I.Šimonytė tviteryje kritikavo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

„Sakoma, kad „Sputnik V“ yra gera, bet V.Putinas nenori jos naudoti savo žmonių gydymui – jis siūlo ją pasauliui kaip dar vieną hibridinį ginklą, skirtą skaldyti ir valdyti. Tai nėra nei naujiena, nei naudinga žmonijai“, – rašė premjerė.

Vyriausybės vadovė penktadienį patvirtino, kad Lietuva šios vakcinos nepirks.

„Šita vakcina nėra registruota jokioje Europos Sąjungos šalyje ir EMA (Europos vaistų agentūra – red.) tikrai nėra jos vertinusi“, – per nuotolinę spaudos konferenciją pažymėjo I.Šimonytė.

Paklausta, ar tokiu atveju Lietuva pirks „Sputnik V“ vakciną, I.Šimonytė atsakė: „Atsiprašau, bet negaliu vadovautis prielaidomis, todėl, kad EMA sprendžia dėl to, kokia vakcina turi būti patvirtinta, ne ponas J.Borellis.“

Šis komentaras buvo reakciją į penktadienį Maskvoje vykusį Europos Sąjungos užsienio reikalų komisaro Josepo Borellio ir Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo susitikimą. Pastarojo metu, ES diplomatijos vadovas pasveikino Rusiją sukūrus efektyvią vakciną prieš koronavirusą bei išreiškė viltį, kad Rusijoje sukurta vakcina nuo COVID-19 artimiausiu laiku bus naudojama visoje 27 valstybių narių Bendrijoje, o Europos vaistų agentūra patvirtins jos efektyvumą.

Praeitą savaitę autoritetingas britų mokslo žurnalas „Lancet“ paskelbė mokslininkų studiją, kuri įrodo, jog Rusijoje sukurta vakcina nuo koronaviruso „Sputnik V“ yra saugi ir veiksminga, o jos efektyvumas siekia apie 91,6 procento.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s