Lenkijos moterų teisių gynėjai pareikšti kaltinimai už protestų organizavimą

Lenkijoje protestus prieš faktiškai visišką abortų uždraudimą organizuojančio judėjimo „Moterų streikas“ lyderei Martai Lempart pareikšti kaltinimai dėl baudžiamųjų nusižengimų.

Varšuvos rajono prokuratūroje trečiadienį jai buvo oficialiai pareikšti kaltinimai, ketvirtadienį naujienų agentūrai „The Associated Press“ pranešė pati Marta Lempart.

Tarp M.Lempart pareikštų kaltinimų yra kaltinimai valstybės pareigūnų įžeidinėjimu ir epidemiologinės grėsmės sukėlimu organizuojant protestus per koronaviruso pandemiją. Už epidemiologinės grėsmės sukėlimą Lenkijos įstatymai numato laisvės atėmimo bausmę nuo pusės iki aštuonerių metų.

M.Lempart naujienų agentūrai sakė, kad šiuos kaltinimus vertina kaip didinamą politinį spaudimą jos vadovaujamam visuomeniniam judėjimui.

Europos Sąjunga ne kartą reiškė susirūpinimą dėl demokratinių normų nykimo šioje valstybėje narėje, tačiau jokių konkrečių žingsnių nesiėmė. Didžiuliu dešiniųjų vyriausybės spaudimu taip pat skundžiasi nepriklausoma žiniasklaida bei LGBT bendruomenė. Daugeliui demonstrantų už dalyvavimą protestuose jau anksčiau buvo pareikšti kaltinimai dėl baudžiamųjų nusižengimų. Tačiau daugeliu atvejų teismai kaltinimus atmetė, sakė M.Lempart.

Protestų banga Lenkijoje kilo spalį, konstituciniam teismui paskelbus, kad esami abortų įstatymai, leidžiantys nutraukti nėštumą vaisiaus apsigimimo atveju, prieštarauja konstitucijai. Ji peraugo į didžiausią antivyriausybinį visuomenės judėjimą Lenkijoje per pastaruosius 30 metų. Teismo sprendimas įsigaliojo sausio pabaigoje.

Anksčiau šią savaitę abortų tvarkos sugriežtinimą pasmerkė daug Europos Parlamento narių, pasak kurių, jis prilygsta moterų teisių pažeidimui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s