Antras kartas nepavyko: JAV senatas išteisino buvusį prezidentą D. Trumpą

Antrajame apkaltos procese, kuriame buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas buvo kaltinamas sukilimo kurstymu, Senatas nubalsavo už jo išteisinimą.

43 senatoriai palaikė D.Trumpo pusę, 57 – balsavo prieš. Apkaltos šalininkams pritrūko 10 senatorių balsų. Prie demokratų prisijungė 7 buvusio prezidento nepalaikantys respublikonai, tačiau to neužteko.

Tarp parėmusių D.Trumpo apkaltą bendrapartiečių – Richardas Burras, Billas Cassidy, Susan Collins, Lisa Murkowski, Mittas Romney, Benas Sasse’as ir Patas Toomey.

Po balsavimo D.Trumpas sveikino jo išteisinimą Senate ir sakė, kad jo politinis judėjimas „dar tik prasidėjo“.

„Mūsų istorinis, patriotinis ir gražus judėjimas Padaryti Ameriką Vėl Didžią dar tik prasidėjo“, – pranešė jis.

„Ateinančiais mėnesiais turėsiu daug kuo su jumis pasidalyti ir tikiuosi, kad galėsiu tęsti mūsų neįtikėtiną kelionę kartu, kad pasiektume Amerikos didybę visiems mūsų žmonėms“, – pridūrė jis.

Apkaltą buvusiam valstybės vadovui inicijavę demokratai teigia, kad jis sąmoningai kurstė įtampą šalyje po to, kai lapkričio 3 dieną pralaimėjo prezidento rinkimus 78 metų Joe Bidenui. Pasak D. Trampo, balsavimo procesą aptemdė masinis klastojimas.

Sausio 6 dieną jis surengė ugningą mitingą netoli Baltųjų rūmų, kviesdamas minią žygiuoti į Kongresą, kur tą dieną buvo tvirtinama J.Bideno pergalė. Minia įsiveržė į JAV Kapitolijų ir sutrikdė rinkimų rezultatų tvirtinimą. Per kilusį chaosą žuvo penki žmonės, tarp jų – nušauta į Kapitolijų įsiveržusi moteris-veteranė, taip pat minios sumuštas policininkas.

Apkaltos iniciatoriai teigia, kad D.Trumpas, kuris nėra reiškęs apgailestavimo dėl smurtingai nusiteikusios minios skatinimo, yra toks pavojingas, kad jam turėtų būti uždrausta vėl eiti JAV prezidento pareigas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s