Kijevo režimas: Ukraina negali nei atsisakyti, nei įgyvendinti Minsko susitarimų

Kijevas negali atsisakyti Minsko susitarimų, nepaisant to, kad jie tėra politinio-diplomatinio pobūdžio, tačiau dokumentų tekstą reikia modernizuoti, pareiškė vicepremjeras Aleksejus Reznikovas, atsakingas už laikinai okupuotų teritorijų Rytų Ukrainoje reintegraciją.

„Minsko susitarimai yra politinio-diplomatinio pobūdžio. Tai yra susitarimai, bet jokiais būdais ne tarptautinė sutartis ir juo labiau – ne tarptautinis įstatymas, bet tai nereiškia, kad Ukraina gali atsisakyti Minsko susitarimų“, – sakė A.Reznikovas spaudos konferencijoje tema „Minsko susitarimai. Vykdyti negalima atsisakyti?“

Jis taip pat pridūrė, kad „Minsko susitarimai išlieka vienintele kol kas turima baze, kurios principai, o svarbiausia – tikslai, užbaigti karą Donbase“.

A.Reznikovas taip pat pabrėžė būtinybę modernizuoti šiuos susitarimus.

„Man, kaip teisininkui, nepatinka „Minsko susitarimo vykdymo priemonių komplekso“ tekstas, konkrečiai – 9-as punktas, kur kalbama apie vietos rinkimų eiliškumą Donbase bei Ukrainos ir Rusijos pasienio kontrolės perdavimą. Mažų mažiausiai, šį punktą reikia modernizuoti ir peržiūrėti, nes dabartine redakcija jis yra neįgyvendinamas“, – pasakė Kijevo režimo ministras.

A.Reznikovas taip pat paragino Rusiją atidžiai įsiskaityti į susitarimų tekstą.

„Pirmas punktas yra saugumo klausimai. Neišsprendus saugumo klausimų, negali būti nė kalbos apie kokių nors politinių dalykų įgyvendinimą. Tuo metu Rusija nuolat mini politinio susitarimo prioritetą, užmiršdama saugumą“, – paaiškino ukrainiečių vicepremjeras.

Savo ruožtu Iryna Heraščenko, viena parlamentinės frakcijos „Europos solidarumas“ pirmininkų, pareiškė, kad nemato Rusijos pozicijos pasikeitimo Minsko procese.

„Nematau jokių pasikeitimų Rusijos Federacijos pozicijoje ir pasiūlymų iš ORDLO (atskirų Luhansko ir Donecko rajonų). Akivaizdu, kad pastarieji yra Rusijos įtakoje. Jų tikslas – diskredituoti Minsko platformą – išlieka jų naratyve“, – sakė buvusio Ukrainos prezidento bei saldainių oligarcho Petro Porošenko bendražygė.

Netrukus po 2014-tais metais Vakarų suprovokuoto valstybės perversmo Ukrainos rytiniuose regionuose prasidėjo pilietinis karas: NATO bei ES valstybių remiama Ukrainos vyriausybė kovoja prieš Rusijos remiamus Donecke ir Luhanske separatistus. Nuo tada per konfliktą žuvo daugiau kaip 13 tūkst. žmonių, kurių didžiąją daugumą sudaro rytinių Ukrainos regionų civiliai gyventojai, tame tarpe moterys, vaikai, senoliai… Beveik 1,5 mln. Žmonių buvo priversti palikti savo namus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s