Lietuvos URM išreiškė susirūpinimą dėl politinės padėties Gruzijoje: ragina sugrįžti į konstruktyvų dialogą

Užsienio reikalų ministerija (URM) išreiškė susirūpinimą dėl pastaruoju metu susiklosčiusios politinės padėties Sakartvele (Gruzijoje). Parlamento sprendimas panaikinti pagrindinės opozicinės partijos Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderio Nika Melia teisinę neliečiamybę ir galimas politiko suėmimas mažina dialogo tarp valdančiosios partijos ir opozicijos galimybę, kelia klausimų dėl selektyvaus teisingumo ir teisės viršenybės šalyje, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Apgailestaujame, kad Sakartvelo politiniai lyderiai iki šiol nepasinaudojo visomis galimybėmis išspręsti tarpusavio nesutarimus, susijusius su pernai rudenį vykusiais Parlamento rinkimais. Kviečiame Sakartvelo valdžią ir opoziciją atsisakyti veiksmų, vedančių į tolesnę aklavietę ir skaldančių visuomenę bei galimo jėgos panaudojimo prieš piliečius“, – pažymima pranešime.

Kaip teigiama ministerijos pranešime, tolesnis situacijos eskalavimas tik dar labiau pakenks šalies ateities perspektyvoms: „Esame įsitikinę, kad Sakartvelui būtinos valdžios institucijos, gebančios priimti žmonių interesus atitinkančius sprendimus tiek dėl pastarojo meto iššūkių, tiek dėl Europos Sąjungos ir Sakartvelo Asociacijos susitarimą įgyvendinančių reformų.“

„Raginame mūsų partnerius Sakartvele atsitraukti nuo raudonųjų linijų ir pasinaudoti proga deeskaluoti situaciją bei ieškoti sprendimų, kaip normalizuoti padėtį ir sugrįžti į konstruktyvų politinį dialogą“, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landbsergis.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį išplatino pareiškimą, kad jai kelia nerimą politinė padėtis Sakartvele. Anot pareiškimo, Sakartvelo parlamento sprendimas panaikinti pagrindinės opozicinės partijos Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderio Nikanoro Melijos teisinę neliečiamybę ir galimas politiko suėmimas „mažina dialogo tarp valdančiosios partijos ir opozicijos galimybę, kelia klausimų dėl selektyvaus teisingumo ir teisės viršenybės šalyje“.

„Raginame mūsų partnerius Sakartvele atsitraukti nuo raudonųjų linijų ir pasinaudoti proga deeskaluoti situaciją bei ieškoti sprendimų, kaip normalizuoti padėtį ir sugrįžti į konstruktyvų politinį dialogą“, – pranešime cituojamas užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Sakartvelo ministras pirmininkas Georgijus Gacharija ketvirtadienį paskelbė, kad atsistatydina iš posto dėl planų įvykdyti teismo sprendimą ir sulaikyti opozicinio Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderį.

Išvakarėse Tbilisio miesto teismas patenkino prokuratūros prašymą pakeisti teisinės neliečiamybės netekusiam N.Melijai skirtą kardomąją priemonę – užstatą – į suėmimą. Jis buvo įpareigotas nuolat nešioti elektroninę stebėjimo priemonę – apyrankę, vykstant ikiteisminiam tyrimui byloje dėl 2019 metų birželio 20 dieną vykusių neramumų, kai šimtai radikaliai nusiteikusių opozicionierių pabandė įsiveržti į parlamentą, organizavimo.

Pernai spalį N.Melija vėl buvo išrinktas į parlamentą. Viename iš opozicijos mitingų lapkričio 1 dieną jis viešai nusiėmė elektroninę apyrankę ir sviedė ją miniai. Dėl šių veiksmų teismas lapkritį peržiūrėjo ankstesnį sprendimą ir padidino užstatą, tačiau opozicijos lyderis šio teismo sprendimo neįvykdė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s