G.Landsbergis po susitikimo su Rusijos opozicijos atstovais: režimai ES kaimynystėje supranta tik principingą ir vieningą kalbą

Sekmadienio vakarą į Užsienio reikalų tarybą atvykę Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai, ambasadoriai bei ES institucijų atstovai, Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, susitiko su Lietuvoje gyvenančio Aleksėjaus Navalno štabo vadovu Leonidu Volkovu ir Kovos su korupcija fondo vadovu Ivanu Ždanovu, praneša ministerija.

„Rytoj ES užsienio reikalų ministrai spręs dėl naujo sankcijų paketo Rusijos pareigūnams. Tikiuosi, kad faktai ir įspūdžiai iš Kremliaus režimo oponentų apie tikrąją situaciją Rusijoje buvo naudingi mano kolegoms bei ES institucijų atstovams. Iš pirmų lūpų išgirdome, kas ir kaip vyksta Rusijoje, kaip žmonės kovoja už savo teises ir laisves“, – po susitikimo sakė ministras G. Landsbergis.

„Deja, režimai ES kaimynystėje supranta tik principingą ir vieningą kalbą. Nors vis dar pasigirsta balsų, abejojančių sankcijų veiksmingumu, mūsų turima informacija leidžia manyti, kad personalinės ir horizontalios sankcijos yra veiksmingos. Negalime užmerkti akių į akivaizdžius žmogaus teisių pažeidimus. Tai, kas vyksta – ne europietiška. Rusijos grasinimai nutraukti ryšius su ES, policijos ir karinių struktūrų brutalūs veiksmai prieš opoziciją, žiniasklaidą ir pilietinę visuomenę liudija permainų baimę. Jei sankcijos bus taikomos vis didesniam Kremliaus aplinkos žmonių ratui, jų poveikis bus dar didesnis“, – pažymėjo G.Landsbergis.

Pirmadienį vyksiančioje Užsienio reikalų taryboje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.

Užsienio reikalų ministrai taip pat aptars padėtį ES – Rusijos santykiuose, spręs dėl ES sankcijų už Rusijos opozicijos lyderio A.Navalno neteisėtą įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems valdžios pareigūnams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s