Vilniaus teismas nepriėmė F.Kirkorovo skundo dėl draudimo atvykti į Lietuvą: per anksti

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) kol kas nenagrinės Rusijos atlikėjo Filipo Kirkorovo skundo dėl draudimo atvykti į Lietuvą. Teismas penktadienį nusprendė nepriimti nagrinėti šio skundo, nes jis nemotyvuotas ir dar nesibaigęs terminas, per kurį Migracijos departamentas turi pateikti savo atsakymą ir dokumentą dėl priimto sprendimo , informavo VAAT atstovas Audris Kutrevičius.

Teismas atkreipė dėmesį, kad Migracijos departamento sprendimai skundžiami nuo jų įteikimo pareiškėjui dienos, nepriklausomai nuo to, kiek laiko trunka tokio sprendimo įteikimas asmeniui.

Rusijos dainininko advokatas Linas Makaveckas praėjusią savaitę pranešė, kad į teismą kreiptasi nesulaukus Migracijos departamento pranešimo. Taip pat nesulaukta, kol departamentas atsakys į advokato prašymą pateikti visą informaciją, remiantis kuo F.Kirkorovas tapo nepageidaujamas Lietuvoje. Pagal įstatymą, kreipdamasis į teismą pareiškėjas su skundu turi pateikti ir skundžiamą aktą, kurio jis kol kas negavo.

„Šiuo atveju pareiškėjas, jo atstovas tokio dokumento neturi ir negali jo pateikti, kaip ir negali konkretizuoti reikalavimo dalyko bei nurodyti skundo faktinio pagrindo, kas leistų apskritai individualizuoti administracinį ginčą“, – teigia VAAT.

Kita vertus, jis pažymi, kad pašalinus nurodytus trūkumus atlikėjas ir jo advokatas skundą gali teikti iš naujo.

Vilniaus apygardos administracinis teismas vasario 15 dieną gavo Rusijos ir Bulgarijos piliečio R.Kirkorovo advokato L.Makavecko prašymą išreikalauti Migracijos departamento sprendimą dėl dainininko įtraukimo į „juodąjį“ sąrašą ir jį panaikinti.

„Mes tik iš viešos erdvės sužinojome tą informaciją (apie draudimą atvykti – red.). Aš, kaip advokatas, užklausiau raštu Migracijos departamentą vasario 5 dieną, bet negavome jokių atsakymų. O laikas eina (…) Argumentacijos, motyvacijos neturime, todėl tas skundas dar be argumentų“, – tuomet teigė advokatas.

Sausio 19 dieną Migracijos departamentas Užsienio reikalų ministerijos prašymu įtraukė Rusijos atlikėją F. Kirkorovą į nepageidaujamų asmenų sąrašą Lietuvoje. Draudimas atlikėjui atvykti į Lietuvą galioja penkerius metus. Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio teigimu, žinomas atlikėjas savo daugkartiniais apsilankymais Krymo pusiasalyje, kuris Lietuvos politikų nuomone buvo neteisėtai aneksuotas, „sąmoningai neigė Ukrainos teritorinį integralumą ir suverenitetą bei tokiu būdu netiesiogiai pateisino agresyvius Rusijos Federacijos veiksmus“.

Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro G.Landsbergio, kuris sprendžia kas gali koncertuoti Lietuvoje, o kas – ne, F.Kirkorovo dalyvavimas koncertuose Kryme „kenkia Lietuvos nacionaliniam saugumui“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s