Ekspertai siūlo Vyriausybei leisti nedėvėti kaukių lauke, drausti medžiagines kaukes ir pratęsti karantiną

Ministrų kabinetui patarianti Ekspertų taryba siūlo peržiūrėti kaukių dėvėjimo reglamentavimą. Siūloma nereikalauti dėvėti kaukių lauke, nebent neįmanoma palaikyti 2 metrų atstumo nuo aplinkinių. Taip pat siūloma nebeleisti dėvėti medžiaginių kaukių – tik medicinines arba tik respiratorius. Ekspertai taip pat siūlo Vyriausybei pratęsti karantino režimą. Dėl visų siūlymų Vyriausybė sprendimą priims trečiadienį.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos vadybos katedros profesorius Mindaugas Stankūnas antradienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad nuspręsta siūlyti kaukes lauke dėvėti tik tada, jei šalia arčiau nei 2 metrų atstumu yra kitų asmenų. Tai negaliotų kartu gyvenantiems asmenims.

„Peržvelgę naujausią mokslinę literatūrą, rekomendacijas, įvertinę situaciją, manome, kad galima būtų peržiūrėti kaukių reglamentavimą. Siūlome, kad būtų pakeistas reglamentavimas dėl dėvėjimo lauke“, – sakė jis.

M.Stankūno teigimu, rekomenduojama, kad žmonės nebedėvėtų skarelių ar veido skydelių. Jis pabrėžė, kad žmonės turėtų naudoti patikimas priemones – medicinines kaukes arba respiratorius, o medžiaginės kaukės nėra tokios efektyvios.

„Manome, kad tai galėtų įsigalioti pačiu artimiausiu metu, kad ir nuo rytojaus. Bet tai turės būti Vyriausybės sprendimas“, – sakė jis.

Molėtų ligoninės direktorius Vaidotas Grigas antradienį paskelbė, kad ekspertų taryba siūlo Vyriausybei pratęsti karantiną. Dėl karantino trukmės ekspertai paliko nuspręsti ministrų kabinetui, tačiau linksta prie nuomonės, kad ribojimai būtų pratęsti tikrai ne vienai savaitei, o kur kas ilgesniam laikotarpiui.

„Vakar ekspertų taryboje diskutavome dėl karantino sąlygų pratęsimo ir visa ekspertų taryba vienbalsiai pritarė, kad karantinas kaip tokia priemonė turėtų būti pratęsta“, – pabrėžė jis.

„Atvejų skaičius, kuris yra nustatomas, pasiekė tokį lygį, kad jis nebekrenta“, – sakė V. Grigas.

Ligoninės vadovas teigė, kad nustojo kristi asmenų, guldomų į ligonines, skaičius. Svarstant karantino švelninimo priemones, anot jo, atlaisvinimus reikia daryti labai atsargiai, nes kol nesuvakcinuota didžioji dalis visuomenės, trečioji banga iš tiesų gali ateiti.

„Tai tikrai nėra toji trečioji banga, kas buvo ištransliuota, tačiau tai kelia nerimą“, – kalbėjo ekspertų tarybos narys.

Kaip artimiausiu metu atrodys pratęstas karantinas, jis pasakyti negalėjo.

„Kiekvieną savaitę svarstoma įvairiais sektoriais, šią savaitę su kultūros sektoriumi bus bendraujama“, – klausiamas apie karantino režimo galimus palengvinimus, kalbėjo V.Grigas.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė praėjusią savaitę neabejojo, kad karantino, kuris kol kas galioja iki kovo 1 dienos, režimas bus pratęstas.

Prieš savaitę premjerė Ingrida Šimonytė vylėsi, kad šį trečiadienį Vyriausybė galės priimti daugiau karantino atlaisvinimų ir pagal naujų atvejų skaičių galbūt jau būsime pasiekę scenarijų C2. Tačiau per savaitę toks pokytis neįvyko. Šis, kiek lengvesnis, karantino režimas galėtų būti svarstomas, jei naujų atvejų per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų skaičius pasiektų 150–200.

Antradienį Lietuvos statistikos departamento skelbiamais duomenimis, šis skaičius yra 242,8. Karantino režimas koreguojamas ir atsižvelgiant į teigiamų testų procentą – jis turi neviršyti 10. C1 ir C2 scenarijus atitinka dabartinis teigiamų testų skaičius. Praėjusią parą teigiamų testų procentas siekė 7,8.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s