Moldovos Konstitucinis teismas: pakartotinis tos pačios kandidatės siūlymas į premjero postą nekonstitucinis

Moldovos prezidentės Majos Sandu pakartotinis Natalijos Gavrilitos siūlymas į ministrės pirmininkės postą prieštarauja Konstitucijai, antradienį išaiškino šalies Konstitucinis Teismas.

Šį klausimą teismas nagrinėjo Socialistų partijos deputatų prašymu. Tačiau Konstitucinis Teismas nesutiko peržiūrėti antros pareiškimo dalies, kurioje pareiškėjai prašė išaiškinti, ar M. Sandu neįvykdė grubaus įstatymo pažeidimo, dėl kurio turėtų būti patraukta atsakomybėn.

Teismas išaiškino, kad siūlydama naują kandidatą į ministro pirmininko postą prezidentė privalo surengti naujas konsultacijas su parlamentinių frakcijų atstovais.

Kaip anksčiau pranešė naujienų agentūra „Interfax“, vasario 11 dieną parlamentas vienbalsiai balsavo prieš naujos N.Gavrilita vadovaujamos vyriausybės patvirtinimą.

Kandidatė į premjerus pareiškė, jog ji esą šito ir norėjo – atėjo į parlamentą ne siekdama pasitikėjimo votumo, o tam, kad „žengtų žingsnį į pirmalaikius rinkimus“.

M.Sandu iškėlė N.Gavrilita kandidatūrą į premjero postą pakartotinai. Buvusio prezidento Igorio Dodono Socialistų partija dėl šio žingsnio kreipėsi į Konstitucinį Teismą. Moldovos Konstitucinio Teismo pirmininkė Dominica Manole, aiškindama antradienio sprendimą, paragino prezidentę ir parlamentą bendradarbiauti sprendžiant klausimą dėl kandidato į premjero postą teikimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s