Tbilisyje per opozicijos mitingą aktyvistai susirėmė su policija: nukentėjo 17, sulaikyta per 20 žmonių

Sakartvelo (Gruzijos) sostinėje greitosios pagalbos brigadų medikai suteikė medicinos pagalbą 17 asmenų, nukentėjusių antradienį ryte per susirėmimus su policija prie opozicinio Vieningojo nacionalinio judėjimo (VNJ) būstinės, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ministerija nurodė, kad 15 žmonių nukentėjo nesunkiai, jiems pagalba buvo suteikta vietoje. Du nukentėję asmenys buvo pristatyti į vieną iš sostinės gydymo įstaigų. Anot SAM pranešimo, vienas iš hospitalizuotų asmenų jau paliko ligoninę, o antras bus paleistas namo tą pačią dieną kiek vėliau.

Antradienį ryte Vidaus reikalų ministerijos darbuotojai surengė opozicijos lyderio, VNJ pirmininko Nikanoro Melijos sulaikymo operaciją. Prie partijos būstinės susirinkę opozicijos šalininkai bandė sutrukdyti policijai suimti N.Meliją, bet nesėkmingai.

VRM pažymėjo, kad policija prieš opozicijos šalininkus panaudojo proporcingą jėgą. Už policijos pareigūnų nurodymų nevykdymą buvo sulaikyta per 20 žmonių.

Sakartvelas išgyvena politinę krizę nuo spalį įvykusių parlamento rinkimų, kuriuos opozicijos partijos laiko suklastotais.

Praeitą trečiadienį Tbilisio miesto teismas patenkino prokuratūros prašymą pakeisti opozicijos lyderiui N.Melijai skirtą kardomąją priemonę – užstatą – į suėmimą. VNJ lyderis atsisakė mokėti užstatą, pareiškęs, kad jam iškelta baudžiamoji byla, susijusi su 2019 metais vykusiomis antivyriausybinėmis demonstracijomis, yra „politinis persekiojimas“.

N.Melijai gresia iki devynerių metų nelaisvės, jei jis bus pripažintas kaltu dėl masinių neramumų organizavimo per tuos protestus. Teismo sprendimas suimti N.Meliją praeitą savaitę privertė atsistatydinti ministrą pirmininką Georgijų Gachariją.

Anksčiau Tbilisyje apsilankė Lietuvos atstovas – Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis, kuris per derybas su Gruzijos puse ragino pasiduoti opozicijos spaudimui ir net grasino sankcijomis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s