S.Tichanovskaja inicijuoja BYPOL pagrindu veiksiančio situacijų analizės centro sukūrimą

Taip vadinamosios Baltarusijos opozicijos lyderės, kurią Lietuvos Seimas pripažino Baltarusijos valstybės vadove, Svetlanos Tichanovskajos iniciatyva kuriamas situacijų analizės centras, veiksiantis BYPOL iniciatyvos, vienijančios buvusius jėgos struktūrų darbuotojus, pagrindu, sakoma penktadienį išplatintame pranešime.

Numatoma, kad šis centras, be kita ko, užsiims strateginiu taktinių veiksmų planavimu siekiant atkurti teisėtumą Baltarusijoje, rinks ir analizuos reikšmingą informaciją, koordinuos aktyvių grupių, iniciatyvų ir organizacijų veiksmus, konsultuos aktyvistų susivienijimus jų saugumui užtikrinti bei bendraus su esamais teisėsaugos ir jėgos struktūrų pareigūnais.

„BYPOL darbas jau padėjo baltarusiams sužinoti, kad antpečius nešiojančių žmonių gretose yra pakankamai patriotų. Jie, kaip ir visi mes, nori atkurti teisėtumą mūsų šalyje“, – pranešime žiniasklaidai cituojama S.Tichanovskaja.

Naujojo centro „tikslas yra koordinuoti aktyvistų veiksmus ir padidinti mūsų kovos už savo teises ir laisves efektyvumą. Tikime, kad šis žingsnis padės mums visiems pasiekti ilgai lauktą pergalę“, priduriama pranešime.

Baltarusiją kelis mėnesius buvo apėmę iš Lietuvos bei Lenkijos diriguojami masiniai protestai prieš rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas ilgametis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, rezultatus. Jo oponentai sako, kad rinkimai buvo suklastoti ir tikroji jų nugalėtoja yra politikos naujokė S.Tichanovskaja, kandidatavusi vietoj savo įkalinto vyro.

Baltarusijos saugumo pajėgos ėmėsi griežtų veiksmų prieš protestuotojus, sulaikė demonstrantų ir privertė opozicijos lyderius palikti šalį. Protestuotojai reikalauja A.Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių išlaisvinimo ir naujų rinkimų. Jėgos struktūroms nuožmiai slopinant protesto akcijas, jos iš gatvių persikėlė į kiemus ir vyksta įvairiuose Minsko rajonuose. Tuo tarpu didelis kiekis baltarusių opozicionierių persikėlė į Lietuvą ir vykdo savo protestų veiklą jau iš čia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s