Anthony Blinken: JAV labai susirūpinusios Rusijos nepakantumu žodžio laisvei

JAV valstybės sekretorius Antony Blinken šeštadienį per šeštąsias rusų opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymo metines sakė, kad Amerika yra „labai susirūpinusi“ didėjančiu Rusijos nepakantumu žodžio laisvei.

Rusijos politikas, buvęs ministro pirmininko pirmasis pavaduotojas B.Nemcovas 2015 metų vasario 27 dieną buvo nušautas Maskvoje ant tilto netoli Kremliaus.

„Prisimindami Nemcovą patvirtiname savo tvirtą įsipareigojimą dėl žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių, – sakoma A.Blinkeno pareiškime. – Liekame labai susirūpinę augančiu Rusijos vyriausybės nepakantumu visoms nepriklausomos raiškos formoms.“

Keli tūkstančiai rusų drauge su Vakarų diplomatais susirinko Maskvoje paminėti metinių ir padėti gėlių B.Nemcovo nužudymo vietoje. 2017 metų liepą buvęs saugumo pareigūnas iš Čečėnijos Zauras Dadajevas buvo nuteistas kalėti 20 metų kaip B.Nemcovo nužudymo vykdytojas. Dar keturi vyrai buvo pripažinti kaltais dėl savo vaidmens nužudyme.

Tačiau B. Nemcovo šeima ir bendražygiai mano, kad tikrieji nužudymo organizatoriai iki šiol yra nenubausti. Kai kurie opozicionieriai pirštu rodo į Čečėnijos Respublikos vadovą Ramzaną Kadyrovą ir patį Kremlių.

A.Blinkenas B.Nemcovą pavadino žmogumi, „paskyrusiu savo gyvenimą laisvos ir demokratinės Rusijos kūrimui“.

„Tie, kas garsiai gina savo laisves ir demokratiją Rusijoje, toliau tampa išpuolių ir nužudymų taikiniais, – sakė jis. – Rusijos žmonės nusipelno geresnės dalios.“

Tuo tarpu JAV politiko, tarp kitko kilusio iš žydų šeimos iš Kijevo, kažkodėl nejaudina dabartinio Ukrainos valdančiojo režimo atviras tyčiojimasis iš žodžio laisvės. Nesenai Ukrainoje be teismo sprendimo po konsultacijų su šalies Saugumo Taryba buvo buvęs komikas Vladimiras Zelenskis priėmė sprendimą uždrausti net trejų televizijos kanalų veiklą. Tuo metu JAV ne tik nepasmerkė šį išpuolį prieš žodžio laisvę bet priešingai – pagyrė šį Kijevo režimo susidorojimą su trimis žiniasklaidos priemonėmis, parodę jog taisyklės nėra vienodos visiems, o žodžio laisvė ir demokratija – tik saviškiems.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s