Vizos humanitariniu pagrindu atvykusiems baltarusiams automatiškai pratęsiamos nebus

Nacionalinės vizos, pasibaigus jų galiojimui, humanitariniu pagrindu į Lietuvą atvykusiems baltarusiams automatiškai pratęsiamos nebus: atvykusieji gali pateikti prašymą dėl leidimo gyventi arba dėl naujos nacionalinės vizos.

„Automatiškai vizos nebus pratęsiamos. Baltarusiai turės iš naujo kreiptis dėl nacionalinės vizos ar leidimo gyventi išdavimo“, – informavo Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė.

Šiuo metu baltarusiams, atvykusiems su humanitariniu leidimu, buvo išduota 213 nacionalinių vizų – dalis pusmečiui, dalis metams, tai priklauso nuo vizos išdavimo pagrindo ir jį pagrindžiančių dokumentų.

Tvarka, leidusi baltarusiams atvykti ypatingais humanitariniais pagrindais, įsigaliojo pernai rugpjūčio pradžioje, todėl nuo to laiko praėjo kiek daugiau nei pusmetis. Vizų, kurių galiojimas baigtųsi vasario mėnesį, nėra, tačiau šešiems užsieniečiams išduotų nacionalinių vizų galiojimas baigiasi kovo mėnesį.

Anot E.Gudzinskaitės, nacionalinių vizų neturintys, tačiau su humanitariniais leidimais atvykę į Lietuvą baltarusiai gali būti, kad atvyko turėdami galiojančius leidimus gyventi arba Šengeno vizas, kurias buvo išdavusios kitos valstybės.

Naujausiais duomenimis, Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių atvykti leista 798 Baltarusijos piliečiams, 368 iš jų jau yra Lietuvoje, o prieglobsčio pasiprašė 95 asmenys. Humanitariniai leidimai išduodami dėl politinių priežasčių nukentėjusiems ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s