Vokietijoje dėl kraštutinio dešiniojo ekstremizmo areštuoti karys ir jo giminaitis

Vokietijoje dėl įtariamo neteisėto ginklų kaupimo ir pritarimo kraštutinių dešiniųjų veiklai buvo areštuoti karys ir jo giminaitis, pirmadienį pranešė tyrėjai.

Du vyrai savaitgalį buvo areštuoti centrinės Heseno žemės Hanau mieste, nurodė regiono kriminalinė policija ir prokuratūra. Trečias vyras, taip pat giminaitis, sekmadienį vakare pats pasidavė policijai.

20, 21 ir 63 metų vyrų tapatybė neskelbiama. Tyrėjai sakė per kratas šių vyrų namuose ir darbovietėse radę įrodymų, įskaitant šaunamuosius ginklus, amuniciją ir sprogmenis. Pranešime nenurodoma, kuriai kariuomenės daliai priklauso areštuotas karys.

Įtariamieji areštuoti Vokietijoje kilus susirūpinimui dėl kraštutinių dešiniųjų ekstremizmo kariuomenėje. Praėjusią savaitę parlamento įgaliotinis kariuomenei sakė, kad kraštutinių dešiniųjų incidentų pajėgose, apie kuriuos pranešama, skaičius padidėjo ir pernai buvo 477. 2019-aisiais tokių incidentų Bundesvere buvo 363.

Šalies specialiosios pajėgos KSK sulaukė ypač daug dėmesio dėl pastarųjų metų pranešimų apie kraštutinių dešiniųjų ekstremizmą. Vokietijos gynybos ministrė liepą išformavo vieną KSK junginių ir pažadėjo toliau tirti ekstremizmą, vykdyti reformas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s