Ukraina atšaukė du diplomatus iš Lenkijos dėl cigarečių, aukso ir pinigų kontrabandos

Ukraina pirmadienį atšaukė iš Lenkijos du savo diplomatus, kai šie buvo apkaltinti mėginę nelegaliai įvežti į šalį 16 kg aukso ir 90 tūkst. pakelių cigarečių. Oficialiame ambasados automobilyje taip pat buvo aptikta dešimtys tūkstančių JAV dolerių.

Ukrainiečių diplomatų automobilis buvo patikrintas pasienyje, kai iš Ukrainos įvažiavo į Lenkiją, informavo Ukrainos valstybinis tyrimų biuras (DBR). Ukrainos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad buvo pradėtas vidaus tyrimas, ir pasmerkė ambasados atašė ir vairuotojo galimai įvykdytus nusikaltimus.

„Niekada nedangstysiu niekšų, kurie mano galį naudotis savo diplomato statusu… neteisėtam asmeniniam praturtėjimui“, – parašė užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba socialiniame tinkle „Facebook“.

Anot DBR, diplomatai buvo sulaikyti, kai mėgino nelegaliai įvežti auksą ir cigaretes į Lenkiją per Jahodyno pasienio kontrolės punktą. Pareigūnai kartu su aukso ir cigarečių kontrabanda konfiskavo maždaug 140 tūkst. JAV dolerių ir 67 tūkst. eurų, aptiktų ambasados automobilyje.

Jei bus pripažinti kaltais, diplomatams gali būti skirta bauda iki 5 tūkst. eurų.

Ukraina yra pati skurdžiausia Europos valstybė, kuriai sunkiai sekasi pažaboti giliai įsišaknijusią korupciją. Nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ Korupcijos suvokimo indekso (KSI) tyrime, kurio rezultatai buvo paskelbti sausį, Ukraina užėmė 117 vietą tarp 180 pasaulio valstybių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s