Lietuva skolina Austrijai, Čekijai ir Slovakijai 1,8 tūkst. dozių vakcinos nuo COVID-19

Lietuva paskolins Austrijai, Čekijai ir Slovakijai 1 tūkst. 860 dozių vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19). Tam trečiadienį pritarė Ministrų kabinetas, apsvarstęs tokį Europos Komisijos kreipimąsi į šalis nares.

„Turime Europos Komisijos prašymą solidarizuotis ir laikinai paskolinti vakcinų Austrijai, Čekijai ir Slovakijai, prašymas grindžiamas itin bloga šiuo metu epidemiologine situacija ir dideliu mirtingumu šiose šalyse“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pasak jo, kiekviena iš šių šalių prašo joms šiuo metu skirti po 100 tūkst. papildomų vakcinų dozių, ir šį skaičių proporcingai paskirsčius visoms Europos Sąjungos šalims: „Lietuvai čia tektų prisidėti nepilnai dviem tūkstančiais dozių“.

Ministras pažymėjo, jog tokiu sprendimu Lietuvą šios vakcinų dozės tiesiog pasiektų keliomis savaitėmis vėliau, nei buvo planuota.

„1 tūkst. 860 vakcinos dozių būtų pristatytos šiek tiek vėlesniu terminu, bet tą patį ketvirtį. Lietuvai kiekiai nesikeičia, tik bus keletu savaičių vėliau“, – teigė A.Dulkys.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad Lietuva skolina vakcinas, kurios dar nėra gautos: „Mes kai kurių terminų gavimą pavėlinsim, kad padėtumėm kai kurioms šalims, bet kiekiai ir toliau bus tie patys.“

Šioje situacijoje įdomu tai jog būtent šios šalys derasi su Rusija dėl rusų vakcinos „Sputnik V“ įsigijimo, tad tokios ES pastangos gali būti vertinamos kaip ketinimas atbaidyti šias Bendrijos nares nuo bendradarbiavimo su Rusija skiepų įsigijimo srityje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s