Seimo nariui T.V.Raskevičiui per „Facebook“ susidorojimu grasinęs vilnietis sulaukė teisėsaugos atkirčio

Vilniaus miesto apylinkės teismas dėl kurstymo prieš homoseksualius asmenis kaltu pripažino 26-erių metų sostinės gyventoją Robertą Vitkovskį. Teismas nuteistajam skyrė galutinę 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant jį per visą laisvės apribojimo laikotarpį tęsti darbą arba būti užsiregistravus Užimtumo tarnyboje.

Ikiteisminį tyrimą atlik pareigūnų nuomone, praėjusių metų lapkričio mėnesį vilnietis socialiniame tinkle „Facebook“ po Seimo nario Tomo Vytauto Raskevičiaus paskyroje patalpintu politinės reklamos įrašu parašė komentarą, kuriuo esą viešai skatino neapykantą, kurstė smurtauti ir fiziškai susidoroti su politiku dėl jo seksualinės orientacijos.

„Tiesiog norėjau pajuokauti, – prisidirbęs teisėsaugai aiškino R.Vitkovskis. – Nemėgstu gėjų ir lesbiečių, man nemalonu matyti, kai vyrai vaikšto apsirengę moteriškais rūbais.“

Jis teigė, kad tikrai neturėjo jokių minčių apie susidorojimą, rašydamas T.V.Raškevičiaus paskyroje komentarus: „Prie sienos ir nušaut…“

„Tiesiog išreiškiau savo nuomonę, maniau, turiu tokią teisę“, – aiškino nuteistasis.

Teismas konstatavo, kad sostinės gyventojas padarė du nesunkius nusikaltimus tiesiogine tyčia.

Įvertinęs tai, kad ikiteisminio tyrimo metu jaunuolis pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi, prokuroras kreipėsi į teismą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu, prašydamas pripažinti vilnietį kaltu dėl nusikalstamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d. ir 3 d. (Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę) ir skirti jam laisvės apribojimo bausmę.

Tikėtina, kad tokių bylų ateityje gali būti ir daugiau.

Pastaruoju metu T.V.Raskevičius yra nuolatinis atakų taikinys – per „Facebook“ jis dažnai dalijasi jį pasiekiančiomis žinutėmis su grasinimais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s