Baltarusijos generalinė prokuratūra prašo Lietuvos išduoti S.Tichanovskają. G.Landsbergis: „Greičiau pragaras užšals“

Baltarusijos generalinė prokuratūra penktadienį pranešė, kad išsiuntė Lietuvai prašymą išduoti buvusią kandidatę į prezidentus Svetlaną Tichanovskają.

„Baltarusijos generalinė prokuratūra išsiuntė Lietuvos Generalinei prokuratūrai prašymą išduoti Svetlaną Tichanovskają, kad ji būtų patraukta baudžiamojon atsakomybėn už nusikaltimus valdymo tvarkai, visuomenės ir valstybės saugumui“, – sakoma oficialiame Baltarusijos prokuratūros pranešime.

Lietuvos generalinė prokuratūra teigia, kad negali komentuoti, ar tokį prašymą iš Baltarusijos gavo.

„Prokuratūra negali komentuoti užsienio valstybių pateiktų tarptautinės teisinės pagalbos prašymų, nes toks yra bendradarbiavimo principas tarp valstybių. Komentuoti tokių teisinės pagalbos prašymų pateikimą ar nepateikimą gali tik ta valstybė, ta institucija, kuri inicijavo tokį prašymą“, – informavo Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė.

Tuo tarpu Lietuvos užsienio reikalų ministras G.Landsbergis pranešė jog Lietuva ne nesvarstys Baltarusijos reikalavimų išduoti S.Tichanovskają.

Išplatintame komentare G.Landsbergis pabrėžia, kad „Lietuva buvo ir bus muro siena, už kurios prieglobstį ras visos demokratinės jėgos, kurias persekioja režimai“.

„Tad visi, radę prieglobstį Lietuvoje, gali jaustis saugūs, kad jie nebus perduoti režimams – nei dėl savo kovos už demokratiją, nei už žodžio ar tikėjimo laisvę. O Baltarusijos režimui galime pasakyti – greičiau pragaras užšals, negu mes imsime svarstyti jūsų reikalavimus“, – sako G.Landsbergis.

G.Landsbergio komentarą anglų kalba išplatino ir Užsienio reikalų ministerijos oficiali paskyra „Twitter“:

S.Tichanovskaja po praeitų metų rugpjūčio 9-osios rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas ilgametis prezidentas Aleksandras Lukašenka, pasitraukė į Lietuvą. Dar prieš rinkimus į Lietuvą atvežti buvo jos vaikai.

Vakarų remiama Baltarusijos opozicija teigia, jog Baltarusijos prezidento rinkimai buvo suklastoti. Nuo rinkimų Baltarusiją krečia iš Lietuvos bei Lenkijos diriguojami masiniai opozicijos šalininkų protestai, kuriuos valdžia stengiasi slopinti šiurkščiomis priemonėmis. A. Lukašenkai lojali teisėsauga skelbia gavusi „informacijos, kad asmenys iš S.Tichanovskajos artimiausios aplinkos ruošiasi masiniams neramumams ir valstybės institucijų pastatų Gomelio srityje užėmimui“. S.Tichanovskaja pabrėžia, kad ji visada pasisakė tik už taikius metodus.

„Vykdydama priešrinkiminę programą ir per kelis mėnesius trukusius protestus po rinkimų Svetlanos Tichanovskajos komanda bendravo ir toliau bendrauja su daugybe baltarusių. Dalis jų visada buvo ir tebėra orientuoti į radikalias priemones, tačiau Svetlana Tichanovskaja niekada nedalyvavo kuriant tokius planus“, – sakoma jos biuro komentare.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s