Lietuva ir Ukraina kurs darbo grupę dėl Astravo AE

Lietuvos ir Ukrainos energetikos ministrai sutarė įkurti darbo grupę, kuri keistųsi informacija apie saugumo padėtį Astravo atominėje elektrinėje (AE), elektros importą iš Rusijos, stebėtų ir analizuotų energijos tiekimo bei prekybos srautus.

Grupėje dirbtų energetikos institucijų bei reguliuotojų atstovai. Ji taip pat dalytųsi patirtimi apie Baltijos šalių tinklų sinchronizavimo su žemynine Europa projektus.

Tai sutarta per energetikos ministro Dainiaus Kreivio susitikimą Ukrainoje su šios šalies ministru Jurijumi Vitrenka, pranešį Energetikos ministerija.

„Astravo atominė elektrinė yra geopolitinis projektas: tai bendra Lietuvos ir Ukrainos grėsmė, todėl turime solidarizuotis stabdant jos tolimesnę plėtrą“, – pranešime sakė D.Kreivys.

Jis pabrėžė, jog svarbu neprekiauti nesaugia elektra iš Baltarusijos, kaip būtiną sąlygą stabdant antrojo atominės elektrinės bloko statybas.

D.Kreivys Ukrainos kolegai taip pat pristatė Lietuvos patirtį vystant biokuro sektorių. Ukraina domisi Lietuvos patirtimi vystant atsinaujinančių išteklių energetiką bei prekyba biržoje „Baltpool“.

Ministrai taip pat aptarė pasirengimą kovo 18 dieną numatytai Lietuvos-Ukrainos Prezidentų tarybai.

D.Kreivys šią savaitę sakė, kad dėl Astravo AE blokados artimiausiu metu jis ketina kalbėtis su Ukrainos, Lenkijos ir Latvijos vyriausybių atstovais.

Lietuva yra aktyviausia Astravo AE, kurios statybų vieta pasirinkta netoli Vilniaus, kritikė ir priekaištauja Baltarusijai dėl saugumo standartų nepaisymo. Minskas kaltinimus atmeta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s